На якому малюнку водій правильно подав сигнал про початок руху?

Допомога Експерта

Запитання стосується пунктів 9.2 та 9.3, згідно з ПДР:

Пункт 9.2. «Водій повинен подавати сигнали світловими покажчиками повороту відповідного напрямку:

a) перед початком руху і зупинкою;

б) перед перестроюванням, поворотом або розворотом».

Пункт 9.3. «У разі відсутності або несправності світлових покажчиків повороту сигнали початку руху від правого краю проїзної частини, зупинки зліва, повороту ліворуч, розвороту або перестроювання на смугу руху ліворуч подаються лівою рукою, витягнутою в бік, або правою рукою, витягнутою в бік і зігнутою в лікті під прямим кутом вгору.

Сигнали початку руху від лівого краю проїзної частини, зупинки справа, повороту праворуч, перестроювання на смугу руху праворуч подаються правою рукою, витягнутою в бік, або лівою рукою, витягнутою в бік і зігнутою у лікті під прямим кутом вгору.

У разі відсутності або несправності сигналів гальмування такий сигнал подається лівою або правою рукою, піднятою вгору».

Бачимо, що на всіх трьох малюнках сигнал про початок руху подається від правого краю проїзної частини, тепер розглянемо кожен малюнок окремо:

1 — ввімкнений лівий світловий покажчик повороту, водій правильно подав сигнал про початок руху;

2 — водій неправильно подав сигнал рукою;

3 — водій неправильно подав сигнал, бо ввімкнений лівий світловий покажчик повороту і одночасно з ним (що вже неправильно) водій неправильно подав сигнал рукою.

Очевидно, що правильною відповіддю буде перший варіант: «На першому малюнку».

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo