Чи дозволено Вам рух у даній ситуації?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо перехрестя, вимкнений світлофор, трамвай, який має намір повернути праворуч, і наш автомобіль, який має намір рухатися прямо. Рух на перехресті регулюється регулювальником.

Як ми знаємо, згідно з пунктом 8.3: сигнали регулювальника мають перевагу перед сигналами світлофорів та вимогами дорожніх знаків і є обов’язковими для виконання. Водії та пішоходи повинні виконувати додаткові вимоги регулювальника, навіть якщо вони суперечать сигналам світлофорів, вимогам дорожніх знаків і розмітки.

Щоб зрозуміти сигнал, який подає регулювальник, звернемося до пункту 8.8, згідно з ПДР:

«Сигнали регулювальника. Сигналами регулювальника є положення його корпуса, а також жести руками, в тому числі з жезлом або диском з червоним світлоповертачем, які вживаються в такому значенні:

а) руки витягнуті в сторони, опущені або права рука зігнута перед грудьми:

з лівого і правого боків — дозволено рух трамвая прямо, нерейковим транспортним засобам — прямо і праворуч; пішоходам дозволено переходити проїзну частину за спиною та перед грудьми регулювальника».

Очевидно, що трамвай і наш автомобіль знаходяться праворуч від регулювальника, тому нашому автомобілю рух дозволено, трамваю — заборонено, бо він має намір рухатися праворуч.

Правильним варіантом відповіді буде третій.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo