Чи повинен водій синього автомобіля, повертаючи праворуч, дати дорогу пішоходам?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо регульоване перехрестя. Спостерігаємо працюючі світлофори, а також регулювальника. З’ясуємо, чиїми сигналами необхідно керуватися в цій ситуації, згідно з пунктом 8.3 ПДР:

«Сигнали регулювальника мають перевагу перед сигналами світлофорів і вимогами дорожніх знаків та є обов’язковими для виконання.

Сигнали світлофорів, крім жовтого миготливого, мають перевагу перед дорожніми знаками пріоритету.

Водії та пішоходи повинні виконувати додаткові вимоги регулювальника, навіть якщо вони суперечать сигналам світлофорів, вимогам дорожніх знаків і розмітки».

Розберемо значення сигналу, який подає регулювальник, згідно з пунктом 8.8 ПДР:

«Сигнали регулювальника. Сигналами регулювальника є положення його корпуса, а також жести руками, в тому числі з жезлом або диском із червоним світлоповертачем, які вживаються в такому значенні:

а) руки витягнуті в боки, опущені або права рука зігнута перед грудьми:

з лівого і правого боків — дозволено рух трамвая прямо, нерейковим транспортним засобам — прямо і праворуч; пішоходам дозволено переходити проїзну частину за спиною та перед грудьми регулювальника;

• з боку грудей і спини — рух усіх транспортних засобів і пішоходів заборонено».

У цій ситуації пішоходи переходять проїзну частину перед грудьми регулювальника — їм це дозволяється. Відповідно, водій синього автомобіля, якому також дозволено рух при цьому сигналі регулювальника — поворот праворуч, повинен пропустити пішоходів, що переходять проїзну частину, на яку він повертає. Правильна відповідь — перша.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo