Чи дозволено Вам повернути праворуч у даній ситуації?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо перехрестя, ввімкнений світлофор і регулювальника, який подає сигнали.

Наш автомобіль має намір повернути праворуч. Пішоходи переходять пішохідний перехід на проїзній частині, на яку має намір повернути автомобіль.

Для початку варто відзначити, що перехрестя регульоване (згідно з пунктом 16.1), і в цьому випадку слід керуватися саме сигналами регулювальника, а не світлофора, згідно з пунктом 8.3 ПДР:

«Сигнали регулювальника мають перевагу перед сигналами світлофорів та вимогами дорожніх знаків і є обов’язковими для виконання.

Сигнали світлофорів, крім жовтого миготливого, мають перевагу перед дорожніми знаками пріоритету.

Водії та пішоходи повинні виконувати додаткові вимоги регулювальника, навіть якщо вони суперечать сигналам світлофорів, вимогам дорожніх знаків і розмітки».

Тепер розберемо докладніше сигнал, який подає регулювальник, згідно з пунктом 8.8 ПДР:

«Сигнали регулювальника. Сигналами регулювальника є положення його корпуса, а також жести руками, в тому числі з жезлом або диском з червоним світлоповертачем, які вживаються в такому значенні:

а) руки витягнуті в боки, опущені або права рука зігнута перед грудьми:

з лівого і правого боків — дозволено рух трамвая прямо, нерейковим транспортним засобам — прямо і праворуч; пішоходам дозволено переходити проїзну частину за спиною та перед грудьми регулювальника;

• з боку грудей і спини — рух усіх транспортних засобів і пішоходів заборонено».

Щодо пішоходів звернемося до пункту 16.2, згідно з ПДР:

«На регульованих і нерегульованих перехрестях водій, повертаючи праворуч або ліворуч, повинен дати дорогу пішоходам, які переходять проїзну частину, на яку він повертає, а також велосипедистам, що рухаються прямо в попутному напрямку».

Як бачимо, нашому автомобілю дозволяється повернути праворуч, при цьому слід дати дорогу пішоходам. Правильною відповіддю буде третя.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo