Чи дозволено Вам рух у напрямку, вказаному стрілкою в додатковій секції світлофора?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо автомобіль, що перебуває на перехресті, а також увімкнений світлофор і регулювальника, який подає сигнали.

Першочергово слід звернутися до пункту 8.3, згідно з ПДР:

«Сигнали регулювальника мають перевагу перед сигналами світлофорів та вимогами дорожніх знаків і є обов’язковими для виконання.

Сигнали світлофорів, крім жовтого миготливого, мають перевагу перед дорожніми знаками пріоритету.

Водії та пішоходи мають виконувати додаткові вимоги регулювальника, навіть якщо вони суперечать сигналам світлофорів, вимогам дорожніх знаків і розмітки».

Таким чином, у цій ситуації слід керуватися сигналами, які подає регулювальник. Розглянемо значення його сигналу, згідно з пунктом 8.8 ПДР:

«Сигнали регулювальника. Сигналами регулювальника є положення його корпусу, а також жести руками, в тому числі з жезлом або диском із червоним світлоповертачем, які вживаються в такому значенні:

а) руки витягнуті в боки, опущені або права рука зігнута перед грудьми:

• з лівого і правого боків — дозволено рух трамвая прямо, нерейковим транспортним засобам — прямо і праворуч; пішоходам дозволено переходити проїзну частину за спиною та перед грудьми регулювальника».

Як бачимо, зелений сигнал у додатковій секції світлофора, вказаний стрілкою, означає напрямок ліворуч. Однак сигнал регулювальника означає можливість руху цього автомобіля тільки прямо і праворуч, а в напрямку ліворуч, відповідно, рух буде заборонено.

 Правильна відповідь — друга.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo