У якому випадку заборонено в'їжджати на реверсивну смугу?

Допомога Експерта

Пункт 8.7.4 допоможе відповісти на це запитання, згідно з ПДР:

«Для регулювання руху транспортних засобів на вулицях, дорогах або по смугах проїзної частини, напрямок руху на яких може змінюватися на протилежний, застосовуються реверсивні світлофори з червоним X-подібним сигналом і зеленим сигналом у вигляді стрілки, спрямованої вниз. Ці сигнали забороняють або дозволяють рух по смузі, над якою вони розташовані.

Основні сигнали реверсивного світлофора можуть бути доповнені жовтим сигналом у вигляді стрілки, нахиленої по діагоналі вниз праворуч, увімкнення якого забороняє рух по смузі, позначеній з обох боків дорожньою розміткою 1.9, та інформує про зміну сигналу реверсивного світлофора і необхідність перестроїтися на смугу руху праворуч.

При вимкнених сигналах реверсивного світлофора, що розташований над смугою, позначеною з обох боків дорожньою розміткою 1.9, в’їзд на цю смугу заборонено».

Наведемо також опис горизонтальної дорожньої розмітки 1.9, згідно з ПДР:

«Розмітка 1.9 позначає межі смуг руху, на яких здійснюється реверсивне регулювання; розділяє транспортні потоки протилежних напрямків (при вимкнених реверсивних світлофорах) на дорогах, де здійснюється реверсивне регулювання.

На ділянці дороги між реверсивними світлофорами лінію дозволяється перетинати, якщо вона розташована праворуч від водія. При ввімкнених сигналах зеленого кольору у реверсивних світлофорах лінію дозволяється перетинати з будь-якого боку, якщо вона поділяє смуги, по яких рух дозволено в одному напрямку. При вимкненні реверсивних світлофорів водій повинен негайно перестроїтися правіше цієї лінії. Лінію, що є ліворуч, при вимкнених реверсивних світлофорах перетинати забороняється».

З описаного вище випливає, що в’їжджати на реверсивну смугу забороняється в разі ввімкненого Х-подібного сигналу червоного кольору на реверсивному світлофорі, а також в разі, коли сигнали реверсивного світлофора, що розташований над такою смугою, вимкнені.

Очевидно, що варіанти 1 і 2 будуть правильними, однак необхідно вибрати третю відповідь, яка об’єднує вказане у варіантах 1 і 2.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo