Чи дозволено водієві червоного автомобіля в даній ситуації виконати випередження вантажного автомобіля з лівого боку?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо дорогу зі смугою, напрямок руху на якій може змінюватися на протилежний, — над цією смугою встановлено реверсивний світлофор. На реверсивному світлофорі увімкнено червоний Х-подібний сигнал. Розглянемо пункт 8.7.4, який допоможе розібратися в цій ситуації, згідно з ПДР:

«Для регулювання руху транспортних засобів на вулицях, дорогах або по смугах проїзної частини, напрямок руху на яких може змінюватися на протилежний, застосовуються реверсивні світлофори з червоним X-подібним сигналом і зеленим сигналом у вигляді стрілки, спрямованої вниз. Ці сигнали забороняють або дозволяють рух по смузі, над якою вони розташовані.

Основні сигнали реверсивного світлофора можуть бути доповнені жовтим сигналом у вигляді стрілки, нахиленої по діагоналі вниз праворуч, увімкнення якого забороняє рух по смузі, позначеній з обох боків дорожньою розміткою 1.9, та інформує про зміну сигналу реверсивного світлофора і необхідність перестроювання на смугу руху з правого боку.

При вимкнених сигналах реверсивного світлофора, що розташований над смугою, позначеною з обох боків дорожньою розміткою 1.9, в’їзд на цю смугу заборонено».

Відповідно, увімкнений Х-подібний сигнал червоного кольору забороняє рух по смузі, над якою він встановлений. Тобто випередження вантажного автомобіля з лівого боку також буде заборонено в цьому випадку, бо має на увазі в’їзд на смугу для реверсивного руху, по якій рух заборонено.

Правильна відповідь — друга.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo