Водіям яких транспортних засобів дозволено рух у даній ситуації?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо, що перехрестя, яке регулюється світлофором, мають намір проїхати три автомобілі: червоний — повернути ліворуч, сірий — прямо, синій — повернути праворуч, про що свідчать попереджувальні сигнали у вигляді світлових покажчиків поворотів.

На світлофорі ввімкнено червоний, що забороняє рух, сигнал світлофора, а також у додатковій секції сигнал у вигляді зеленої стрілки, що вказує поворот праворуч.

Розберемо докладніше, що означає ця комбінація сигналів світлофора, згідно з пунктом 8.7.3 ПДР:

«Сигнали світлофора мають такі значення:

е) червоний сигнал, у тому числі миготливий, або два червоних миготливих сигнали забороняють рух.

Сигнал у вигляді зеленої стрілки (стрілок) у додатковій (додаткових) секції разом з жовтим або червоним сигналом світлофора інформує водія про те, що рух дозволяється у вказаному напрямку за умови безперешкодного пропуску транспортних засобів, що рухаються з інших напрямків.

Стрілка зеленого кольору на табличці, встановленій на рівні червоного сигналу світлофора з вертикальним розташуванням сигналів, дозволяє рух у зазначеному напрямку при ввімкненому червоному сигналі світлофора з крайньої правої смуги руху (або крайньої лівої смуги руху на дорогах з одностороннім рухом) за умови надання переваги в русі іншим його учасникам, які рухаються з інших напрямків на сигнал світлофора, що дозволяє рух».

Стає зрозумілим, що рух транспортних засобів, які мають намір рухатися в напрямку, зазначеному зеленою стрілкою в додатковій секції, буде дозволено, в інших напрямках керуємося червоним сигналом — рух заборонено.

Правильна відповідь — третя, тільки водій синього автомобіля має намір рухатися праворуч.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo