Як повинні вчинити водії транспортних засобів у даній ситуації?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо перехрестя, працюючий світлофор з увімкненим заборонним сигналом червоного кольору, регулювальника, який подає сигнали.

Нагадаємо значення терміна «регулювальник» з пункту 1.10 ПДР:

«Регулювальник — поліцейський, який виконує регулювання дорожнього руху у форменому одязі підвищеної видимості з елементами зі світлоповертального матеріалу за допомогою жезла, свистка. До регулювальника прирівнюються працівники військової інспекції безпеки дорожнього руху, дорожньо-експлуатаційної служби, черговий на залізничному переїзді, поромній переправі, які мають відповідне посвідчення та нарукавну пов’язку, жезл, диск із червоним сигналом чи світлоповертачем, червоний ліхтар або прапорець і виконують регулювання у форменому одязі».

Згідно з пунктом 16.1, таке перехрестя вважатиметься регульованим:

«Перехрестя, де черговість проїзду визначається сигналами світлофора чи регулювальника, вважається регульованим. На такому перехресті знаки пріоритету не діють.

У разі вимкнення світлофора або його роботи в режимі миготіння сигналу жовтого кольору та відсутності регулювальника перехрестя вважається нерегульованим, і водії повинні керуватися правилами проїзду нерегульованих перехресть та встановленими на перехресті відповідними дорожніми знаками».

Визначимо, чиїми сигналами — світлофора чи регулювальника — слід керуватися в цій ситуації, згідно з пунктом 8.3 ПДР:

«Сигнали регулювальника мають перевагу перед сигналами світлофорів та вимогами дорожніх знаків і є обов’язковими для виконання.

Сигнали світлофорів, крім жовтого миготливого, мають перевагу перед дорожніми знаками пріоритету.

Водії та пішоходи повинні виконувати додаткові вимоги регулювальника, навіть якщо вони суперечать сигналам світлофорів, вимогам дорожніх знаків і розмітки».

Тепер слід розібрати, що означає сигнал, який подає регулювальник, щоб визначити, якому транспортному засобу дозволяється проїзд перехрестя, згідно з пунктом 8.8 ПДР:

«Сигнали регулювальника. Сигналами регулювальника є положення його корпуса, а також жести руками, в тому числі з жезлом або диском із червоним світлоповертачем, які вживаються в такому значенні:

б) права рука витягнута вперед:

з лівого боку — дозволено рух трамваю ліворуч, нерейковим транспортним засобам — у всіх напрямках; пішоходам дозволено переходити проїзну частину за спиною регулювальника;

• з боку грудей — усім транспортним засобам дозволено рух лише праворуч;

• з правого боку і з боку спини — рух усіх транспортних засобів заборонено; пішоходам дозволено переходити проїзну частину за спиною регулювальника».

Таким чином, у цій ситуації слід керуватися тільки сигналом регулювальника, незважаючи на те, що він суперечить сигналу світлофора. Цей сигнал регулювальника дозволяє обом автомобілям рух у всіх напрямках, бо ці транспортні засоби перебувають з лівого боку від регулювальника. Правильна відповідь — перша, транспортні засоби можуть продовжувати рух на цей сигнал регулювальника.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo