Чи повинен водій транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком синього кольору, що рухається на спуск, де зустрічний роз'їзд утруднено, дати дорогу транспортним засобам, які рухаються на підйом?

Допомога Експерта

У ситуації, представленій на малюнку, на спуск рухається транспортний засіб з увімкненим проблисковим маячком синього кольору, а на смузі руху зеленого автомобіля є перешкода і зустрічний роз'їзд утруднений.

Звернемося до розділу 13 Правил дорожнього руху «Дистанція, інтервал, зустрічний роз'їзд», пункт 13.4 згідно ПДР:

«Якщо зустрічний роз'їзд утруднений, водій, на смузі руху якого є перешкода чи габарити керованого транспортного засобу заважають зустрічному руху, повинен дати дорогу. На ділянках доріг, позначених знаками 1.6 «Крутий підйом» і 1.7 «Крутий спуск» при наявності перешкоди дати дорогу повинен водій транспортного засобу, який рухається на спуск ».

Тобто, відповідно до вищеописаного, водій оперативного транспортного засобу повинен був би дати дорогу зеленому автомобілю. Але зверніть увагу, що розділ 3 Правил регламентує рух транспортних засобів із спеціальними сигналами і пункт 3.1 згідно ПДР звучить так:

«Водії оперативних транспортних засобів, виконуючи невідкладне службове завдання, можуть відступати від вимог розділів 8 (крім сигналів регулювальника), 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 26, 27 та пункту 28.1 цих Правил за умови увімкнення проблискового маячка синього або червоного кольору і спеціального звукового сигналу та забезпечення безпеки дорожнього руху. При відсутності необхідності додаткового привертання уваги учасників дорожнього руху спеціальний звуковий сигнал може бути вимкнений ».

Таким чином, водій транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком синього кольору не повинен поступатися дорогою зеленому автомобілю, що не суперечить ПДР.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo