В якому випадку Ви зробите вимушену зупинку?

Допомога Експерта

Для відповіді на запитання звернемося до пункту 1.10, в якому наведені значення термінів, що використовуються в ПДР. У цій ситуації цікавлять описи термінів «вимушена зупинка» і «дати дорогу», згідно з Правилами:

«Вимушена зупинка — припинення руху транспортного засобу через його технічну несправність або небезпеку, викликану вантажем, що перевозиться, станом учасника дорожнього руху, появою перешкоди для руху».

«Дати дорогу — вимога до учасника дорожнього руху не продовжувати або не відновлювати рух, не здійснювати будь-яких маневрів (за винятком вимоги звільнити займану смугу руху), якщо це може змусити інших учасників дорожнього руху, які мають перевагу, змінити напрямок руху або швидкість».

Зрозуміло, що другий варіант відповіді є випадком вимушеної зупинки. Щодо першого варіанта — дати дорогу пішоходу, зупинившись на пішохідному переході, — це не є випадком вимушеної зупинки, бо пішохід — це особа, яка бере участь у дорожньому русі поза транспортними засобами, а також має право на перевагу під час переходу проїзної частини по позначених нерегульованих пішохідних переходах і регульованих переходах за наявності на те відповідного сигналу регулювальника чи світлофора. Тобто зупинка водієм в цьому випадку буде здійснена для виконання вимог діючих Правил.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo