У постраждалого внаслідок опіку на шкірі утворилися пухирі. Які дії є правильними?

Допомога Експерта

Опік являє собою травму тканин під впливом високої температури, хімічних речовин, сонячних променів і навіть деяких рослин.

Розрізняють такі ступені опіків:

I ступінь — почервоніння шкіри, що супроводжується печінням і болем;

II ступінь — утворення пухирів з рідиною; пухирі можуть іноді лопатися, а рідина витікати;

III ступінь — згортання білків з ураженням тканин і омертвіння шкірного покриву;

IV ступінь — більш глибоке ураження тканин — шкіри, підшкірної жирової клітковини, м’язів, а також кістки аж до обвуглювання.

Тяжкість опіку також безпосередньо залежить від площі ураження шкіри і тканин. Опік завжди викликає сильний біль, а в найтяжчих випадках потерпілий відчуває шок. Опік може посилюватися приєднанням інфекції, проникненням токсинів у кров, порушенням обміну речовин і багатьма іншими патологічними процесами.

При опіках II ступеня, про які йде мова в запитанні, страждають глибші шари шкіри, утворюються пухирі, заповнені рідиною. Навколо них виникає запалення, при видаленні пухиря на його місці можуть з’явитися мокнучі рани різної площі. Пошкодження II ступеня супроводжуються набряком і почервонінням. При такому опіку людина відчуває пекучий біль, деякий час він може заважати спати і вести звичний спосіб життя. При загоєнні оболонки пухиря відпадають, а на місці рани формується кірочка.

Якщо ушкодження належать до II ступеня, медичну допомогу може надати хірург або лікар травмпункту.

Пухирі — це невеликі пухирці або кишеньки з рідиною у верхніх шарах шкіри. Пухирі здебільшого з’являються після опіку II ступеня.

Алгоритм лікування пухирів, що виникли внаслідок опіку:

1)            Промийте пухир під прохолодною проточною водою. При лікуванні пухиря насамперед потрібно промити його під прохолодною водою або водою кімнатної температури. Для цього можна прийняти прохолодну ванну або прикласти до пухиря змочений в холодній воді рушник. Потримайте уражену ділянку під прохолодною водою протягом 10—15 хвилин. Дивіться, щоб вода була лише злегка прохолодною, а не холодною чи крижаною.

2)            Накрийте пухир бинтом. Якщо на шкірі з’явився пухир, уражену ділянку слід за можливості обмотати стерильним бинтом. Залиште трохи місця для утворення пухиря. Зробіть невеликий навіс з бинта або тканини над опіком. Це дозволить запобігти розриву пухиря і потраплянню в нього інфекції.

Якщо у вас немає бинтів або марлі, перев’яжіть ділянку чистим рушником чи шматком тканини. Чисту пов’язку слід акуратно зафіксувати на місці опіку без утворення додаткового тиску.

3)            Не використовуйте домашні засоби, які часто застосовують від опіків. Багато хто вважає, що для лікування опіку можна використовувати абсолютно різні засоби, на зразок масла, яєчних білків, масляних спреїв або льоду. Не кладіть ці речовини на пухир від опіку, щоб не спровокувати зараження або ураження тканин. Замість цього візьміть крем чи мазь від опіків або повністю відмовтеся від використання будь-яких мазей.

4)            Не проколюйте пухир. Протягом перших 3—4 днів не проколюйте пухир, що утворився після опіку. Щоб уберегти пухир, накрийте його бинтом. Якщо ви хочете зняти бинт і не зачепити при цьому пухир, попередньо замочіть бинт у теплій воді.

Міняйте пов’язку щодня, щоразу наносячи на рану мазь із антибіотиком.

Не можна змащувати маслом, маззю, білком, кремом, не наносити піну (пантенол) на щойно обпечене місце. Не можна відривати прилиплий одяг, проколювати пухирі, мочитися на опік.

Викликаємо «швидку», якщо:

•             площа опіку більше 5 долонь потерпілого;

•             опік у дитини або літньої людини;

•             опік III ступеня;

•             обпечена пахвинна ділянка;

•             обпечений рот, ніс, голова, дихальні шляхи;

•             обпечені дві кінцівки.

Виходячи з вищевикладеного, правильною відповіддю буде перша.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo