Яка ознака зупинки серця у постраждалих враховується в базовому алгоритмі серцево-легеневої реанімації:

Допомога Експерта

Реанімацією називається комплекс практичних заходів, спрямованих на відновлення життєдіяльності організму.

Алгоритм проведення базової серцево-легеневої реанімації — це чітка послідовність дій щодо оцінки стану і надання першої допомоги потерпілим.

Для реалізації трьох перших елементів, закладених у ланцюг виживання BLS, на практиці протокол базової підтримки життя Basic Life Support (BLS) має на увазі виконання чіткої послідовності дій при наданні першої допомоги потерпілому. Ця послідовність, що регламентується протоколами AHA:2010 і ERC:2010, називається алгоритмом BLS.

Алгоритм базової підтримки життя Basic Life Support (BLS) рекомендує проводити саме перевірку дихання, а не пульсу, про який ви, швидше за все, подумали в цей момент. На це є кілька причин:

· Серцебиття вторинне щодо дихання. Серце, як і будь-який інший орган нашого організму, для виконання своїх функцій потребує кисню. Якщо серце відчуває часткове або повне кисневе голодування, воно не зможе забезпечити необхідний рівень кровообігу або не працюватиме взагалі. У людини з повною зупинкою дихання серцебиття здебільшого вже припинилося.

· Невміння правильно визначати пульс. Як і у випадку з перевіркою свідомості ляпасами, більшість з нас міряють пульс, обхоплюючи кадик потерпілого з двох боків, як нас тому вчить картинка на телеекранах. Якщо потерпілий ще при свідомості або раптово опритомніє, виявивши вашу руку біля свого горла, цей жест може бути сприйнятий як агресія і спроба нашкодити йому, тому варто уникати непотрібних ризиків.

· Невміння правильно трактувати пульс. Припустимо, що ви не медик. Як часто ви міряєте пульс? Коли ви вимірювали його востаннє? Не собі, а іншим людям? Ви вмієте прощупати і відрізнити нормальний, ослаблений, переривчастий і ниткоподібний пульс? Малоймовірно, чи не так? Більшості обивателів для того щоб прощупати навіть власний пульс, потрібно спеціально поставити собі за мету, зосередитися на своїх відчуттях, відволіктися від оточення тощо. Додайте до цього шум вулиці, де лежить постраждалий, стрес, сторонні подразники та інші обставини — і немедик з малим ступенем ймовірності правильно інтерпретує пульс потерпілого, тому що ця навичка вимагає кваліфікації і практики.

· Ефект помилкового пульсу. Цей пункт виростає з попереднього і також пов’язаний з тим, що більшість обивателів не вимірюється пульс із завидною регулярністю. Пробіжіться 200 м у максимальному темпі (особливо якщо на вас надітий бронежилет та/або рюкзак) — і навіть на колоді ви знайдете пульс. Ваш власний пульс! Через прискорення власного серцебиття, зниження чутливості пальців і дрібної моторики в стресовій ситуації ви можете прийняти свій власний пульс за пульс потерпілого, що може призвести до помилкових висновків. Тому людям, які не мають медичної кваліфікації та практики, не рекомендується виконувати перевірку пульсу з метою визначення, чи живий потерпілий. Замість цього проводиться перевірка дихання.

Алгоритм BLS має на увазі такі дії:

· Перевірка безпеки. Наближення та огляд місця події з максимальною обережністю і з мінімальним ризиком для вас самих. Перед тим як кидатися до потерпілого, озирніться і переконайтеся, що вам нічого не загрожує.

· Перевірка свідомості. Перша ознака наявності життя — це наявність свідомості. Якщо людина реагує на вашу появу — вона жива, і такі елементи, що входять до алгоритму BLS, можуть вам і не знадобитися. Наявність свідомості дозволить вам визначити ступінь тяжкості ситуації і визначитися з подальшими діями.

· Залучення допомоги. Якщо за результатами перевірки свідомості ви виявили, що вона відсутня — це явна ознака того, що робота організму потерпілого істотно порушена. Тут вже є сенс викликати екстрені служби, але перед цим не зайвим буде привернути увагу і допомогу оточуючих.

· Перевірка і відновлення прохідності дихальних шляхів. Одна з найчастіших причин, що викликають втрату свідомості, — це блокування дихальних шляхів за допомогою всім відомого западання язика або блокування ротової порожнини чужорідними тілами. Тому наступний елемент, що входить в алгоритм BLS, — перевірка і відновлення прохідності дихальних шляхів. Закидання голови з одночасним підйомом підборіддя може бути досить для того, щоб потерпілий знову почав дихати самостійно.

· Перевірка дихання. Якщо після відновлення прохідності дихальних шляхів ви однозначно не впевнені в тому, чи дихає ваш потерпілий в принципі, час це перевірити.

· Виклик екстрених служб. Якщо ви переконалися, що потерпілий не дихає, час викликати для нього реанімаційну бригаду швидкої допомоги.

· Серцево-легенева реанімація 30:2. До приїзду реанімаційної бригади ваше завдання — підтримувати постачання мозку і серця потерпілого киснем за допомогою виконання серцево-легеневої реанімації (СЛР), що поєднує в собі непрямий масаж серця і штучну вентиляцію легенів. Якісна СЛР не дасть мозку потерпілого руйнуватися від гіпоксії і дозволить подовжити стан клінічної смерті до приїзду медичного персоналу з необхідним оснащенням, використовуючи яке вони зможуть відновити якісні життєві показники у потерпілого.

Як бачимо, правильною відповіддю буде друга — відсутність дихання.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo