У постраждалого кровотеча з рани в області шиї. Який метод зупинки кровотечі буде найбільш правильний:

Допомога Експерта

Перша допомога при пораненні має на меті зупинити кровотечу, вберегти рану від забруднення, створити спокій пошкодженій кінцівці.

Кровотеча з рани, розташованої на шиї, належить до артеріальної кровотечі.

Артеріальна кровотеча визначається за яскраво-червоним кольором крові, яка викидається з рани пульсуючим струменем, іноді як фонтан. Вона небезпечна для життя, бо поранений за короткий проміжок часу може втратити велику кількість крові. Тому необхідно швидко зупинити кровотечу. Найпростішим способом її зупинки є притиснення пальцями артерії трохи вище місця поранення.

При кровотечі з рани, розташованої на шиї, притискають сонну артерію на боці поранення нижче рани.

Притиснення пальцями артерії — це тільки перша міра, яка застосовується при артеріальній кровотечі. Її можна застосовувати тільки протягом дуже короткого терміну, необхідного для підготовки до накладення джгута чи закрутки на кінцівки або стерильної тугої пов’язки на інші ділянки тіла. Артерію слід сильно здавити двома-чотирма пальцями до зникнення пульсу. Недоліки притиснення пальцями полягають в тому, що воно болісне для потерпілого і вимагає великої витримки від людини, яка надає допомогу.

Для остаточної зупинки артеріальної кровотечі при пораненні кінцівок накладають джгути або закрутки.

Місця накладення кровоспинних джгутів збігаються з місцями притиску артерій.

Крім штатних гумового або матерчатого джгута (закрутки), застосовуються виготовлені з підручних матеріалів: ремені, рушники тощо.

Стає зрозумілим, що правильною відповіддю буде третя.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo