Зупинка венозної кровотечі як правило проводиться:

Допомога Експерта

Венозна кровотеча, поряд зі значною втратою крові, таїть в собі небезпеку того, що при пораненнях вен, особливо шийних, може відбутися всмоктування повітря в судини через пошкоджені місця. Повітря, яке потрапило в судину, може потім потрапити і в серце. У таких випадках виникає повітряна емболія, небезпечна для життя потерпілого.

Венозна кровотеча найкраще зупиняється стискаючою пов’язкою. На ділянку, що кровоточить, накладають чисту марлю, поверх неї — розгорнутий бинт або складену в кілька разів марлю, в крайньому разі — складену чисту носову хусточку. Застосовані подібним чином засоби діють як стискуючий фактор, який притискає зяючі кінці пошкоджених судин. При притисканні бинтом такого стискуючого предмета до рани просвіти судин здавлюються і кровотеча припиняється.

Якщо у людини, яка надає допомогу, немає під рукою стискуючої пов’язки, а у потерпілого сильна кровотеча з ушкодженої вени, місце, що кровоточить, треба відразу притиснути пальцями. При кровотечі з вени верхньої кінцівки в деяких випадках досить просто підняти руку вгору. Проте у всіх випадках на рану слід накласти стискуючу пов’язку. Найбільш зручним для цих цілей є індивідуальний перев’язувальний пакет, який продається в аптеках.

Стає зрозумілим, що правильною відповіддю буде перший варіант: «Накладанням пов’язки, що тисне».

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo