Що спільного у цих двох дорожніх знаків?

Пункти ПДР

Допомога Експерта

Представлені знаки належать до знаків пріоритету. Розглянемо їхній опис згідно з ПДР:

«2.1 «Дати дорогу». При знаку 2.1 «Дати дорогу» водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що під’їжджають до нерегульованого перехрестя по головній дорозі, а за наявності таблички 7.8 «Напрямок головної дороги» — транспортним засобам, що рухаються по головній дорозі.

Знак встановлюється безпосередньо перед перехрестям або вузькою ділянкою дороги.

Поза населеними пунктами на дорогах з твердим покриттям знак повторюється з додатковою табличкою 7.1.1 «Відстань до об’єкта».

2.2 «Проїзд без зупинки заборонено». Цей знак забороняє проїзд без зупинки перед розміткою 1.12 (стоп-лінія), а якщо її немає — перед знаком.

Необхідно дати дорогу транспортним засобам, що рухаються по дорозі, яка перетинається, а за наявності таблички 7.8 «Напрямок головної дороги» — транспортним засобам, що рухаються по головній дорозі, а також праворуч по рівнозначній дорозі.

Знак встановлюється безпосередньо перед перехрестям або вузькою ділянкою дороги. Якщо знак встановлений безпосередньо перед перехрестям, то йому має передувати знак 2.1 «Дати дорогу» з додатковою табличкою 7.1.2 «Відстань до об’єкта».

Якщо знак встановлений перед залізничним переїздом, що не охороняється та не обладнаний світлофорною сигналізацією, водій повинен зупинитися перед стоп-лінією, а якщо її немає — перед цим знаком.

Знак має встановлюватися в місці, з якого для водія транспортного засобу, що зупинився, забезпечена видимість транспортних засобів, які рухаються по дорозі, що перетинається».

Розібравши варіанти відповіді, стає зрозумілим, що, наприклад, знак 2.1 НЕ зобов’язує зупинитися, на відміну від знака 2.2, а також ці знаки встановлюються безпосередньо перед перехрестям або вузькою ділянкою дороги, а НЕ строго лише перед залізничним переїздом.

Другий варіант відповіді буде єдино правильним, бо дійсно ці знаки позначають другорядну дорогу і встановлюються тільки на ній.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo