Ви хочете перетнути головну дорогу. Видимість в обох напрямках сильно обмежена через припарковані транспортні засоби. Як Ви будете діяти?

Допомога Експерта

Звернемося до пункту 1.10, розглянемо докладніше термін «обмежена оглядовість», згідно з ПДР:

«Обмежена оглядовість — видимість дороги в напрямку руху, обмежена геометричними параметрами дороги, придорожніми інженерними спорудами, насадженнями та іншими об’єктами, а також транспортними засобами».

У обмеженої оглядовості є одна неприємна особливість. Відстань видимості скорочується при наближенні до перешкоди, що обмежує огляд, на відміну від недостатньої видимості, при якій видима зона завжди одна і та сама.

Видимістю прийнято вважати відстань, на яку водій бачить перед собою дорогу і в межах якої він має можливість виявити перешкоду, що створює небезпечну обстановку. При цьому якщо попереду дорога закрита транспортним засобом, то відстань видимості рахується до нього. В будь-яких умовах руху швидкість має відповідати мінімальній відстані видимості, що забезпечує безпеку руху. При цьому прийнято, що при відстані видимості 100 м швидкість руху не має перевищувати 40 км/год, при відстані видимості 150 м — 60 км/год і при 200 м — 80 км/год.

Якщо ж швидкість не відповідає конкретній обстановці, то і при 20—30 км/год може статися дорожньо-транспортна пригода. Однак з усього розмаїття умов руху можна вибрати два показники, які грають вирішальну роль у забезпеченні безпеки руху: це відстань видимості та стан дорожнього покриття.

В описаній ситуації вихід один — завчасне зниження швидкості, зважаючи на те, що з-за кожної машини в будь-який момент часу може вийти пішохід. Тобто, незважаючи на те, що ми перетинаємо головну дорогу і маємо перевагу, потрібно з особливою обережністю виїжджати на перехрестя, бо не ясна дорожня обстановка, а значить, швидкість знижується і не збільшується доти, поки не буде повної ясності. Чим більш незрозуміла обстановка, тим нижче швидкість. А іноді треба взагалі зупинитися, якщо це потрібно для забезпечення безпеки або запобігання ДТП, навіть якщо є перевага першочергового проїзду.

Правильним варіантом відповіді, як ми з’ясували, буде другий.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo