Яким транспортним засобам дозволено рух на даний жест регулювальника?

Допомога Експерта

Згідно ПДР, пункт 8.3: «Сигнали регулювальника мають перевагу перед сигналами світлофорів та вимогами дорожніх знаків і є обов'язковими для виконання. Сигнали світлофорів, крім жовтого миготливого, мають перевагу перед дорожніми знаками пріоритету. Водії та пішоходи повинні виконувати додаткові вимоги регулювальника, навіть якщо вони суперечать сигналам світлофорів, вимогам дорожніх знаків і розмітки».

Далі розглянемо малюнок і значення сигналу регулювальника. Пункт 8.8, згідно ПДР: «Сигнали регулювальника. Сигналами регулювальника є положення його корпуса, а також жести руками, в тому числі з жезлом або диском з червоним світлоповертачем, які вживаються в такому значенні:

б) права рука витягнута вперед:

з лівого боку - дозволено рух трамваю ліворуч, нерейковим транспортним засобам - у всіх напрямках; пішоходам дозволено переходити проїзну частину за спиною регулювальника;

• з боку грудей - усім транспортним засобам дозволено рух лише праворуч;

• з правого боку і з боку спини - рух усіх транспортних засобів заборонено; пішоходам дозволено переходити проїзну частину за спиною регулювальника»

Як підсумок, на малюнку всі транспортні засоби перебувають з лівого боку від регулювальника, тому нерейковим транспортним засобам - білому і синьому автомобілю, дозволено рух в будь-якому напрямку, трамваю заборонено рух, так як він рухається прямо. Якби трамвай рухався наліво, про що б свідчили включені сигнали повороту, рух трамваю також було б дозволено.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo