Ви водій сірого автомобіля, вирішили перестроїтись праворуч. Ваші дії:

Допомога Експерта

На малюнку ми бачимо дорожній знак, який належить до інформаційно-вказівних. Згідно з ПДР:

«Знак 5.5 «Дорога з одностороннім рухом» застосовується для позначення дороги або відокремленої проїзної частини, по якій рух транспортних засобів за всією шириною здійснюється лише в одному напрямку».

Запитання стосується розділу 10 «Початок руху та зміна його напрямку», а саме пунктів 10.1 та 10.3, згідно з ПДР:

«Пункт 10.1. Перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху».

«Пункт 10.3. При перестроюванні водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що рухаються в попутному напрямку по тій смузі, на яку він має намір перестроїтися.

За одночасного перестроювання транспортних засобів, що рухаються в одному напрямку, водій, який знаходиться ліворуч, повинен дати дорогу транспортному засобу, що знаходиться праворуч».

Логічно розмірковуючи, правильним варіантом відповіді буде третій, бо тільки в цьому варіанті запропоновано дати дорогу (не порушуючи пункт 10.3) і виконати маневр, тільки переконавшись у безпеці, відсутності створення перешкод і небезпеки іншим учасникам руху (згідно з пунктом 10.1).

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo