Чи дозволено водієві червоного автомобіля в даній ситуації виконати випередження вантажного автомобіля з лівого боку?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо дорогу зі смугою з реверсивним рухом, де рух регулюється реверсивним світлофором, відповідно. У цей момент часу реверсивний світлофор вимкнений. У запитанні йдеться про можливість випередження вантажного автомобіля червоним автомобілем з лівого боку, тобто при такому маневрі водій червоного автомобіля в’їде на смугу з реверсивним рухом.

Звернемося до пункту 8.7.4, згідно з ПДР:

«Для регулювання руху транспортних засобів на вулицях, дорогах або по смугах проїзної частини, напрямок руху на яких може змінюватися на протилежний, застосовуються реверсивні світлофори з червоним X-подібним сигналом і зеленим сигналом у вигляді стрілки, спрямованої вниз. Ці сигнали забороняють або дозволяють рух по смузі, над якою вони розташовані.

Основні сигнали реверсивного світлофора можуть бути доповнені жовтим сигналом у вигляді стрілки, нахиленої по діагоналі вниз праворуч, увімкнення якого забороняє рух по смузі, позначеній з обох боків дорожньою розміткою 1.9, та інформує про зміну сигналу реверсивного світлофора і необхідність перестроювання на смугу руху праворуч.

При вимкнених сигналах реверсивного світлофора, що розташований над смугою, позначеною з обох боків дорожньою розміткою 1.9, в’їзд на цю смугу заборонено».

Очевидно, що в цьому випадку правильною відповіддю буде друга — заборонено.

Порадьтеся з друзями: