Чи є антифриз отруйною речовиною?

Допомога Експерта

Найімовірніше, найбільш небезпечною автомобільної рідиною, яку ви тримаєте у себе вдома або в гаражі, є антифриз, що застосовується (використовується) в автомобілі для охолодження двигуна. Ця рідина містить в своєму складі етиленгліколь, який піднімає температуру кипіння рідини і знижує температуру замерзання води, що використовується для охолодження двигуна.

Із матеріалів «Вікіпедії»:

«Антифриз — загальна назва для рідин, які не замерзають при низьких температурах. Застосовуються в установках, що працюють при низьких температурах, для охолодження двигунів внутрішнього згоряння, як авіаційні протиобмерзні рідини і як засіб для очищення стекол. Як базові рідини антифризів використовуються суміші етиленгліколю, пропіленгліколю, гліцерину, одноатомних спиртів та інших речовин з водою».

Всі охолоджуючі рідини на основі етиленгліколю дуже отруйні при прийомі всередину (летальна доза для чистого етиленгліколю — приблизно 2 мл/кг маси тіла для дорослого). При отруєнні гліколевий антифриз впливає на центральну нервову систему, спричиняючи втрату координації, слабкість, блювоту. Перші симптоми отруєння етиленгліколем подібні до алкогольного отруєння, однак через 20—30 хвилин вони змінюються на втрату свідомості і судоми; при важкому отруєнні під час відсутності лікування смерть настає через 13—20 днів.

Слід зазначити, що особливу небезпеку становлять також пари антифризу, наприклад ті, що надходять в салон у разі наявності течі в радіаторі опалювальної установки або її крані та здатні спричинити хронічне отруєння. При такому хронічному інгаляційному отруєнні спостерігається подразнення очей і верхніх дихальних шляхів, млявість, сонливість. Небезпеки для життя інгаляційне отруєння зазвичай не становить, лікування — загальнозміцнююча терапія (вітаміни, глюкоза внутрішньовенно тощо).

Тому при заміні, доливі або утилізації відпрацьованої охолоджуючої рідини треба бути вкрай обережним і дотримуватися всіх заходів безпеки, тобто використовувати захисні рукавички, спеціальний одяг і засоби захисту органів дихання та зору. Правильною відповіддю виберемо третю.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo