За рахунок чого запалюється паливо в дизельних двигунах?

Допомога Експерта

Загалом дизельні та бензинові двигуни мають схоже влаштування. І ті, й інші є двигунами внутрішнього згоряння, що перетворюють хімічну енергію палива в механічну. Ця механічна енергія переміщує поршні вгору-вниз усередині циліндрів. Поршні з’єднуються з коленвалом, і їх лінійний рух перетворюється на круговий рух, який необхідний для обертання коліс.

Як дизельний, так і бензиновий типи двигунів перетворюють паливо в енергію за допомогою серії вибухів або згорянь. Основна відмінність дизельних і бензинових двигунів полягає в тому, як відбуваються ці вибухи.

Принципова відмінність полягає в способах формування суміші палива і повітря, її займання і згорання. У бензинового мотора суміш утворюється у впускний системі, а в циліндрі запалюється іскрою свічки запалювання. У дизельному двигуні подача палива і повітря відбувається окремо. Спочатку в циліндри надходить повітря. В кінці такту стиснення, коли воно нагрівається до температури 700—800 °С, в камеру згоряння форсунками під великим тиском впорскується паливо (солярка), яке майже миттєво самозаймається.

Як бачимо, правильна відповідь — друга.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo