Чи дозволено змішувати охолоджувальні рідини різних кольорів?

Допомога Експерта

Антифриз — це спеціальна рідина, яка заливається в систему охолодження автомобіля. Її основне завдання — відвести тепло від двигуна в радіатор, в якому і є ця сама охолоджувальна рідина.

Основні відмінності між різними антифризами зводяться до їх антикорозійних і змащувальних властивостей, до ступеня агресивності щодо деяких деталей машини та, звичайно ж, до температури замерзання і кипіння. Зовнішні відмінності полягають у різному кольорі охолоджувальних рідин. Важливо розуміти, що колір антифризу визначається барвником, тобто чорнилами, які додаються під час виробництва. Часто буває, що антифриз в експлуатації знебарвлюється, і в радіаторі хлюпається рідина незрозумілого кольору.

Змішування різних рідин навіть одного кольору небезпечне і непередбачуване в експлуатації, необхідно уникати змішування антифризів, тому слід міняти всю рідину в системі охолодження в терміни, які встановлені виробником.

Після зливання відпрацьованого антифризу слід промити систему охолодження, і тільки потім можна заливати нову охолоджувальну рідину, яка підходить для вашого автомобіля.

Можливість змішування різних антифризів залежить від сумісності присадок. Різні виробники використовують різні добавки, тому пакети присадок можуть відрізнятися не тільки складом, а й кількістю використовуваних речовин. У деяких антифризах застосовуються неорганічні сполуки, а в інших охолоджувальних рідинах виробники використовують хімічні сполуки нового покоління. Якщо змішувати такі різні антифризи, то внаслідок взаємодії присадок антикорозійні і змащувальні властивості суміші антифризів погіршуються, різні типи присадок реагують між собою непередбачувано, може статися кристалізація і випадання осаду. Все це негативно впливає на деталі двигуна (патрубки, крильчатки насосів тощо), і вони можуть вийти з ладу.

Тому змішувати різні охолоджувальні рідини заборонено.

Якщо говорити більш узагальнено, то вийде, що на ринку є два типи антифризів: сині (зелені) і червоні. Вони спеціально пофарбовані в різні кольори, щоб їх можна було відрізнити один від одного. В основі синіх і зелених концентратів антифризів використовуються солі (силікати), червоних — кислоти. Матеріали, що застосовуються в системі охолодження конкретного двигуна, визначатимуть і тип того чи іншого допустимого антифризу. Ось і виходить, що змішування «різнокольорових» кислот і солей неприпустиме.

Правильним варіантом, відповідно, буде третій.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo