Що може стати наслідком повного зносу фрикційних накладок гальмівних колодок?

Допомога Експерта

Будь-яка гальмівна колодка має фрикційну накладку, вона взаємодіє або з диском, або з барабаном. В ході роботи виникає сила тертя і накладка зношується. Це природний процес, з ним нічого не вдієш. Раніше змінювалися тільки фрикційні накладки в міру зносу, зараз колодки в зборі, треба за цим стежити.

Гальмівні колодки — найбільш ненадійний елемент гальмівної системи, що вимагає регулярної заміни. В дисковій гальмівній системі колодки безпроблемно працюють у середньому до 30000 км, після чого комплектом замінюються на нові. Це пов’язано з конструкцією деталі. Колодка являє собою металеву пластину з абразивною накладкою. Остання з часом стирається від контакту з чавунним диском, перетворюючись на пил. Нерідко вона також руйнується від перегріву або просто відшаровується від основи. Характерна ознака несправності — зменшення рівня гальмівної рідини в розширювальному бачку або скрип і скрегіт на гальмуванні. Це недвозначно натякає, що колодки потребують заміни.

Значний знос гальмівних колодок тягне за собою такі наслідки:

інтенсивно зношуються гальмівні диски і барабани;

якщо накладок залишається зовсім мало, можуть потекти гальмівні циліндри;

зовсім пропадають гальма, і тоді виникає аварійна ситуація.

Очевидно, що загалом знос гальмівних колодок негативно впливає на ефективність гальмівного механізму. Правильною відповіддю буде перша.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo