Назвіть основне призначення системи запалювання.

Допомога Експерта

З матеріалів «Вікіпедії»:

«Система запалювання — це сукупність усіх приладів і пристроїв, що забезпечують появу електричної іскри, запалюють паливно-повітряну суміш у циліндрах двигуна внутрішнього згоряння в потрібний момент. Ця система є частиною загальної системи електрообладнання».

Система запалювання призначена для займання паливно-повітряної суміші бензинового двигуна. Займання суміші здійснюється від іскри, тому інше найменування системи — іскрова система запалювання, а бензинового двигуна — двигун з іскровим запалюванням.

Кожен двигун внутрішнього згоряння, що працює на бензині або газі, не зможе функціонувати без системи запалювання. Розглянемо, в чому її особливість, за яким принципом вона працює та які її різновиди бувають.

Система запалювання автомобіля з бензиновим мотором — електричний ланцюг з безліччю різних елементів, від яких залежить робота всього силового агрегату. Її призначення — забезпечити безперервну подачу іскри в циліндри, в яких паливно-повітряна суміш перебуває вже в стиснутому стані (такт компресії).

Дизельні двигуни не мають класичного типу запалювання. У них займання паливно-повітряної суміші відбувається за іншим принципом.

У бензинових ДВЗ система запалювання потрібна для:

• створення іскри у відповідному циліндрі;

• своєчасного утворення імпульсу (поршень — у верхній мертвій точці такту стиснення, всі клапани закриті);

• досить потужної іскри, щоб бензин чи газ зайнявся;

• безперервного процесу спрацьовування всіх циліндрів залежно від установленого порядку роботи циліндропоршневої групи.

Стає зрозумілим, що перший варіант відповіді буде правильним.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo