Для чого потрібна система охолодження двигуна?

Допомога Експерта

З матеріалів «Вікіпедії»:

«Система охолодження двигуна внутрішнього згоряння — це сукупність пристроїв, що забезпечують підведення охолоджуючого середовища до нагрітих деталей двигуна і відведення від них в атмосферу зайвої теплоти, яка має забезпечувати найбільший ступінь охолодження і можливість підтримки в необхідних межах теплового стану двигуна при різних режимах і умовах роботи».

Інакше кажучи, система охолодження призначена для охолодження деталей двигуна, що нагріваються в процесі його роботи. Річ у тім, що для забезпечення нормальної роботи двигуна необхідний комфортний тепловий режим. При інтенсивній роботі двигуна температура в його циліндрах досягає дуже високих показників, тому він потребує охолодження. Пристрої, які покликані відводити тепло від двигуна і забезпечувати підтримку теплового стану в допустимих межах, називають системою охолодження.

На сучасних автомобілях система охолодження, крім основної функції, виконує низку інших функцій, в тому числі:

• нагрівання повітря в системі опалення, вентиляції та кондиціонування;

• охолодження оливи в системі змащення;

• охолодження відпрацьованих газів в системі рециркуляції відпрацьованих газів;

• охолодження повітря в системі турбонаддува;

• охолодження робочої рідини в автоматичній коробці передач.

Система охолодження двигуна попереджає передчасний знос обладнання, адже при недостатньо хорошому відведенні тепла двигун перегрівається і втрачає свої якості. Що може статися, якщо роботу системи охолодження порушено? Недостатнє охолодження двигуна може призвести до збільшення витрати палива, зносу деталей через недостатньої кількості мастила (воно надмірно вигорає), до того ж сам двигун не зможе розвивати потрібну швидкість.

Кількість теплоти, яку має відводити діюча система охолодження, залежить від потужності авто, режимів роботи двигуна. Якщо двигун буде надмірно охолоджуватися, то це спричинить зміну властивостей в’язкості оливи, що також знизить потужність двигуна й економічну витрату палива. Оптимальний тепловий режим, який слід підтримувати системі охолодження, — це 85—95 °С (незалежно від навантаження).

Для сучасних поршневих двигунів можливе застосування рідинного або повітряного охолодження.

Безсумнівно, правильною відповіддю слід вибрати третю.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo