Хто з водіїв вантажних автомобілів з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т зупинився без порушення Правил дорожнього руху, якщо вони зупинилися без необхідності завантаження або розвантаження?

Допомога Експерта

На малюнку звертаємо увагу на встановлений інформаційно-вказівний знак, наведемо його опис докладніше, згідно з ПДР:

«Знак 5.5 «Дорога з одностороннім рухом» застосовується для позначення дороги або відокремленої проїзної частини, по якій рух транспортних засобів за всією шириною здійснюється лише в одному напрямку».

Розберемо докладніше пункт 11.6, згідно з ПДР:

«На дорогах, що мають три і більше смуги для руху в одному напрямку, вантажним автомобілям з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т, тракторам, самохідним машинам і механізмам дозволяється виїжджати на крайню ліву смугу лише для повороту ліворуч та розвороту, а в населених пунктах на дорогах з одностороннім рухом, крім цього, — для зупинки ліворуч, в дозволених випадках, з метою завантаження чи розвантаження».

Наведемо пункти 15.1, 15.2, 15.3, згідно з ПДР:

Пункт 15.1. «Зупинка і стоянка транспортних засобів на дорозі мають здійснюватися у спеціально відведених місцях чи на узбіччі».

Пункт 15.2. «У разі відсутності спеціально відведених місць чи узбіччя або коли зупинка чи стоянка там неможливі, вони дозволяються біля правого краю проїзної частини (якомога правіше, щоб не перешкоджати іншим учасникам дорожнього руху)».

Пункт 15.3. «У населених пунктах зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою 1.1, а також на лівому боці дороги з одностороннім рухом.

Якщо дорога має бульвар або розділювальну смугу, зупинка і стоянка транспортних засобів біля них забороняються».

Будьте уважні, з пункту 11.6 випливає, що зупинка з лівого боку в цьому випадку дозволяється тільки з метою завантаження чи розвантаження для представлених вантажних автомобілів, дозволена максимальна маса яких перевищує 3,5 т, бо дорога має три смуги для руху в одному напрямку. Оскільки водії обох вантажівок зупинилися не через завантаження/розвантаження вантажу, то виходить, що водій білого автомобіля, який зупинився з лівого боку дороги, порушує вимоги пункту 11.6, а водій фіолетового автомобіля, який зупинився з правого боку дороги, зупинив свій транспортний засіб правильно, не порушуючи ПДР, згідно з пунктами 15.1, 15.2. На малюнку немає узбіччя, спеціально відведених місць для зупинки і стоянки, але бачимо обабіч дороги тротуари, а також висотні будівлі, тобто стає зрозумілим, що дорога в межах населеного пункту.

Правильна відповідь — друга.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo