На якому боці дороги з одностороннім рухом в населеному пункті водієві вантажного автомобіля з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т дозволено зупинитися?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо інформаційно-вказівний знак, наведемо його опис, згідно з ПДР:

«Знак 5.5 «Дорога з одностороннім рухом» застосовується для позначення дороги або відокремленої проїзної частини, по якій рух транспортних засобів за всією шириною здійснюється лише в одному напрямку».

Таким чином, цей вантажний автомобіль рухається по дорозі з одностороннім рухом, яка має три смуги для руху в одному напрямку.

Звернемося до пункту 11.6, згідно з ПДР:

«На дорогах, що мають три і більше смуги для руху в одному напрямку, вантажним автомобілям з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т, тракторам, самохідним машинам і механізмам дозволяється виїжджати на крайню ліву смугу лише для повороту ліворуч та розвороту, а в населених пунктах на дорогах з одностороннім рухом, крім цього, — для зупинки ліворуч, в дозволених випадках, з метою завантаження чи розвантаження».

Також розберемо пункти 15.1, 15.2, згідно з ПДР:

Пункт 15.1. «Зупинка і стоянка транспортних засобів на дорозі має здійснюватися в спеціально відведених місцях чи на узбіччі».

Пункт 15.2. «У разі відсутності спеціально відведених місць чи узбіччя або коли зупинка чи стоянка там неможливі, вони дозволяються біля правого краю проїзної частини (якомога правіше, щоб не перешкоджати іншим учасникам дорожнього руху)».

Із описаного вище випливає, що водій цього вантажного автомобіля може виконати зупинку на правому боці дороги в будь-якому випадку, завжди, а з лівого боку дороги — тільки за умови необхідності зупинки для завантаження або розвантаження вантажу.

Третій варіант відповіді буде правильним.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo