Які дії повинен виконати водій великогабаритного вантажного автомобіля в дорожній ситуації, коли інші водії не можуть обігнати його?

Допомога Експерта

Нагадаємо значення терміна «вантажний автомобіль» з пункту 1.10, згідно з ПДР:

«Вантажний автомобіль — автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення вантажів».

На малюнку бачимо, що дорога проходить за межами населеного пункту, оскільки не спостерігаємо тротуари, інженерні споруди обабіч дороги. Також відразу звертаємо увагу на встановлений заборонний знак, наведемо його опис докладніше, згідно з ПДР:

«Знак 3.25 «Обгін заборонено» забороняє обгін усіх транспортних засобів, крім поодиноких, що рухаються зі швидкістю менше 30 км/год (одиночними вважаються поодинокі транспортні засоби, автопоїзди, а також транспортний засіб, що буксирує, у зчепленні з тим, що буксирується).

Зона дії знака — від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, — до кінця населеного пункту. Дія знака не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перетину (примикання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.

Зона дії знака може бути зменшена встановленням у кінці зони його дії знака 3.26».

Пункт 14.4 дасть чітку відповідь на це запитання, згідно з ПДР:

«Якщо на дорозі за межами населеного пункту дорожня обстановка не дозволяє здійснити обгін сільськогосподарської техніки, ширина якої перевищує 2,6 м, тихохідного або великогабаритного транспортного засобу, його водій повинен рухатися якомога правіше, а в разі потреби — зупинитися на узбіччі та пропустити транспортні засоби, що рухаються за ним».

Як бачимо, другий варіант відповіді буквально цитує пункт 14.4 і буде правильним.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo