Який з перерахованих нижче факторів не впливає на час реакції водія?

Допомога Експерта

Швидкістю (часом) реакції водія в ПДР вважається проміжок часу, відлік якого починається в момент виявлення водієм небезпеки i до початку вжиття заходів, спрямованих на її відвернення. Під заходами мається на увазі натискання на педаль гальма або поворот керма.

Щоб досягти максимально безпечного водіння, водій повинен мати швидку реакцію на дорожню ситуацію.

Існує низка факторів, що впливають на швидкість реакції водія:

1. Стать.

Доведено, що водії-чоловіки реагують на зовнішні подразники трохи швидше, ніж водії-жінки. Різниця становить близько 0,5 с.

2. Вік.

Молоді водії швидше обробляють інформацію, що надходить, але літні витрачають набагато менше часу на прийняття правильних рішень. Також варто відзначити й те, що у літніх водіїв час реакції завжди стабільний.

3. Досвід.

Очевидно, що ніякі знання ПДР не зможуть замінити досвід. Досвідчений водій завжди спокійний, упевнений, дисциплінований. Він покладається на інтуїцію, а це скорочує час прийняття рішення.

4. Тренованість.

Йдеться не про тренування у водінні (хоча це теж важливо), а про заняття фізкультурою і спортом. Доведено, що середня реакція у фізично здорового водія вище.

5. Умови роботи.

Робота в місті має на увазі постійні зміни на дорозі. Водій на жвавій міській дорозі реагує краще, ніж водій на одноманітній трасі.

6. Час доби.

Вночі, коли освітлення обмежує огляд, а природний біологічний годинник хилить до сну, реакція водія притупляється. Час світанку і заходу сонця також несприятливо впливає на швидкість реакції водія. В середньому реакція водія притупляється на кілька секунд.

7. Погодні умови.

Туман, дощ, сніг — все це збільшує час, який потрібен водієві на реакцію керування автомобілем.

8. Медичні препарати.

Існує величезний список ліків, які протипоказані у разі керування транспортним засобом. До таких ліків можуть належати звичайні знеболюючі або засоби від застуди.

9. Алкоголь.

Протипоказаний при керуванні транспортним засобом.

Час реакції водія і його емоційні якості тісно пов’язані один з одним.

Як бачимо, багато з того, що перераховано у відповідях, вказано і вище. Окремо варто обговорити варіанти: температура в салоні автомобіля та освіта.

Температуру в салоні автомобіля можна розглядати як наслідок погодних умов, бо вона залежить більшою мірою саме від них. Надмірно висока температура влітку або сильний холод взимку позначатимуться на температурі в салоні автомобіля, а значить, прямо впливатимуть на самого водія — його самопочуття, відчуття і рівень комфортності, який також дуже важливий при водінні транспортного засобу. Стає зрозумілим, що все це впливатиме на час реакції водія.

Що стосується відповіді 3 — освіта, наведемо дані з «Вікіпедії»:

«Освіта — єдиний цілеспрямований процес виховання і навчання, а також сукупність придбаних знань, умінь, навичок, ціннісних установок, функцій, досвіду діяльності та компетенцій. У широкому сенсі слова освіта — процес або продукт формування розуму, характеру і фізичних здібностей особистості».

Нагадаємо, що реакція — це дія організму у відповідь на зовнішній подразник. Очевидно, що освіта не є фактором, який має вплив на організм людини, а значить, вона і не є чинником, який впливав би на швидкість реакції водія. Правильна відповідь — третя.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo