Як найбезпечніше проїхати перехрестя, якщо при наближенні до нього Ви бачите зелений миготливий сигнал світлофора?

Допомога Експерта

Якщо на світлофорі зелений сигнал не горить, а блимає, це миготіння означає, що час, відведений на проїзд перехрестя, добігає кінця. Після цього має бути увімкнений сигнал, що забороняє рух. Іноді про час увімкнення сигналу іншого кольору можна дізнатися, подивившись на цифрове табло, але не всі світлофори їм забезпечені.

Якщо до перехрещення проїзних частин ще далеко, краще знижувати швидкість, а пізніше зупинитися, особливо якщо можна відзначити, що проїхати до кінця горіння зеленого ви точно не встигнете.

Такі самі дії потрібно виконати, якщо необхідно перетнути пішохідну зебру. Якщо миготіння зеленого застало вас на відстані 5—10 м до розмітки, проїжджайте перехрестя з дотриманням необхідних запобіжних заходів.

При більшій відстані краще знизити швидкість, аж до повної зупинки, але в жодному разі не прискорюватися.

Ваші дії мають визначатися за тим, де саме вас застав світлофор. Наприклад, якщо ви перебуваєте безпосередньо перед перетином доріг і зупинятися небажано, при зеленому сигналі ви можете продовжити рух. Якщо червоне світло загориться, поки ви ще будете проїжджати перехрестя, закінчити маневр ви можете відповідно до пункту 16.8 ПДР:

«Водій, який виїхав на перехрещення проїзних частин згідно із сигналом світлофора, що дозволяє рух, повинен виїхати у наміченому напрямку незалежно від сигналів світлофора на виїзді. Проте, якщо на перехрестях перед світлофорами на шляху руху водія є дорожня розмітка 1.12 (стоп-лінія) або дорожній знак 5.62 «Місце зупинки», він повинен керуватися сигналами кожного світлофора».

Тобто при в’їзді на перехрестя в той час, поки не закінчив горіти дозвільний сигнал, продовжити рух на виїзд ви зобов’язані. Не варто робити так тільки в одному випадку — якщо за перехрестям ви бачите затор.

Якщо до краю проїзної частини ще далеко, світлофор почав блимати, а ви рухаєтеся повільно, не варто прискорюватися, навпаки знижуйте швидкість, а після зупиніться перед перехрестям і почекайте потрібного сигналу. Після зеленого сигналу увімкнеться жовтий.

Якщо розглядати кожен варіант відповіді, то збільшити швидкість — неприпустимо і небезпечно, не змінювати швидкість руху, а після, якщо не вийде проїхати перехрестя, загальмувати перед «Стоп-лінією» — також небезпечно, бо в цьому випадку, якщо не збавляти швидкість, доведеться вдатися до екстреного гальмування, яке негативно позначається і на технічному стані автомобіля. Виходячи з вищевикладеного, тільки третій варіант відповіді буде правильним, грамотним з точки зору безпеки та ситуації на перехресті.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo