З якого віку надається право на керування транспортними засобами категорії В?

Допомога Експерта

Відповідь на це запитання знайдемо в пункті 2.13, згідно з ПДР:

«Право на керування транспортними засобами особам може бути надано:

• мототранспортними засобами і мотоколясками (категорії А1, А) — з 16-річного віку;

автомобілями, колісними тракторами, самохідними машинами, сільськогосподарською технікою, іншими механізмами, які експлуатуються у вулично-дорожній мережі, всіх типів (категорії В1, В, С1, С), за винятком автобусів, трамваїв і тролейбусів, — з 18-річного віку;

• автомобілями з причепами або напівпричепами (категорії ВЕ, С1Е, СЕ), а також тими, що призначені для перевезення великовагових і небезпечних вантажів, — з 19-річного віку;

• автобусами, трамваями і тролейбусами (категорії D1, D, D1Е, DЕ, Т) — з 21-річного віку.

Транспортні засоби належать до таких категорій:

• В — автомобілі, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3500 кг (7700 фунтів), а кількість сидячих місць, крім сидіння водія, — восьми, состав транспортних засобів з тягачем категорії В і причепом, повна маса якого не перевищує 750 кг».

Як бачимо з вищенаведеного пункту 2.13, правильною відповіддю буде друга — з 18 років.

Порадьтеся з друзями: