Що з переліченого нижче відповідає терміну «небезпека для руху»?

Допомога Експерта

Щоб відповісти на це запитання, звернемося до пункту 1.10, в якому наведено значення термінів, згідно з ПДР:

«Небезпека для руху — зміна дорожньої обстановки (у тому числі поява рухомого об’єкта, що наближається до смуги руху транспортного засобу чи перетинає її) або технічного стану транспортного засобу, яка загрожує безпеці дорожнього руху і змушує водія негайно зменшити швидкість або зупинитися. Окремим випадком небезпеки для руху є рух у межах смуги транспортного засобу іншого транспортного засобу назустріч загальному потоку».

Уточнимо значення терміна «дорожня обстановка» в цьому ж пункті 1.10, згідно з ПДР:

«Дорожня обстановка — сукупність факторів, що характеризуються дорожніми умовами, наявністю перешкод на певній ділянці дороги, інтенсивністю і рівнем організації дорожнього руху (наявність дорожньої розмітки, дорожніх знаків, дорожнього обладнання, світлофорів та їх стан), які повинен ураховувати водій під час вибору швидкості, смуги руху і прийомів керування транспортним засобом».

Зміна дорожньої обстановки має на увазі і зміни сукупності факторів, які характеризуються також і дорожніми умовами.

Логічно розмірковуючи, стає зрозумілим, що і перший, і другий варіанти відповіді будуть правильними, але оскільки можлива тільки одна відповідь, то це буде третій варіант, в якому об’єднано відповіді 1 і 2.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo