Рухаючись прямо зі швидкістю 50 км/год., ви раптово потрапили на невелику слизьку ділянку дороги. Що слід зробити?

Пункти ПДР

Допомога Експерта

Суть всіх старань водія на слизькій дорозі — не порушити той хиткий баланс сил тертя, який утримує колеса автомобіля на заданому курсі або в стані спокою. Втручаючись у нього при роботі зі зчепленням (перемиканні передач), гальмами і кермом, водій може змістити вектор сил з напрямку руху в один із боків — і виникне занос.

Для проходження без наслідків по короткій слизькій ділянці (наприклад, льоду) на рівній і прямій дорозі потрібно, щоб автомобілю було заздалегідь задано прямолінійний рух, а на дорозі не було ухилу. В жоднму разі не можна крутити кермом, гальмувати, скидати або додавати обертів двигуна. На нейтральній передачі або при витиснутому зчепленні по слизькій дорозі (льоду) котитися теж небажано, оскільки ведучі колеса ставлять машині потрібний вектор руху і стабілізують її від заносу або зносу.

Таким чином, правильний другий варіант відповід — невелику ділянку слизької дороги доцільно долати, не змінюючи траєкторію та швидкість руху автомобіля, щоб не спровокувати виникнення заносу.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo