Чи можна скласти спільне повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду (Європротокол) у разі завдання шкоди об’єктам крім ТЗ?

Допомога Експерта

Законом України запроваджено механізм спрощеного оформлення ДТП з незначними наслідками шляхом складання так званого Європротоколу, який в українському законодавстві визначено як «Повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду». По суті, це письмове повідомлення на бланку встановленого Моторним (транспортним) страховим бюро України (МТСБУ) зразка, яке складається водіями-учасниками ДТП на місці аварії. Це повідомлення подається Страховику водієм транспортного засобу, причетного до дорожньо-транспортної пригоди, і стає підставою для страхового відшкодування потерпілій стороні.

Тільки якщо виконані всі перелічені нижче умови, правомірно використовувати бланк Європротоколу для оформлення ДТП:

1. Відсутність травмованих (загиблих) людей.

2. Участь тільки транспортних засобів, забезпечених полісами обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, укладеними не раніше 19.09.2011 р

3. Згода водіїв цих транспортних засобів щодо обставин скоєння ДТП.

4. Відсутність у водіїв ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

5. Розмір суми відшкодування шкоди не перевищує 50 тис. грн.

Так як Європротокол введений як механізм спрощеного оформлення ДТП з незначними наслідками, то бланк Європротоколу, в разі пошкодження об'єктів, крім транспортних засобів, скласти не можна. Правильним варіантом відповіді буде другий.


Порадьтеся з друзями: