Водіям яких транспортних засобів дозволено рух у даній ситуації?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо перехрестя, де черговість проїзду визначається світлофором, тобто перехрестя регульоване. Розберемо значення світлофора докладніше, згідно з ПДР:

Пункт 8.7.2. «Світлофори з вертикальним розташуванням сигналів можуть мати одну або дві додаткові секції з сигналами у вигляді зеленої стрілки (стрілок), які розташовані на рівні сигналу зеленого кольору».

Пункт 8.7.3. «Сигнали світлофора мають такі значення:

б) зелений у вигляді стрілки (стрілок) на чорному фоні дозволяє рух у зазначеному напрямку (напрямках). Таке саме значення має сигнал у вигляді зеленої стрілки (стрілок) у додатковій секції світлофора.

Сигнал у вигляді стрілки, що дозволяє поворот ліворуч, дозволяє й розворот, якщо він не заборонений дорожніми знаками.

Сигнал у вигляді зеленої стрілки (стрілок) у додатковій секції (секціях), увімкнений разом із зеленим сигналом світлофора, інформує водія про те, що він має перевагу в зазначеному стрілкою (стрілками) напрямку (напрямках) руху перед транспортними засобами, що рухаються з інших напрямків;

е) червоний сигнал, у тому числі миготливий, або два червоних миготливих сигнали забороняють рух.

Сигнал у вигляді зеленої стрілки (стрілок) у додатковій секції (секціях) разом із жовтим або червоним сигналом світлофора інформує водія про те, що рух дозволяється у вказаному напрямку за умови безперешкодного пропуску транспортних засобів, що рухаються з інших напрямків.

Стрілка зеленого кольору на табличці, встановленій на рівні червоного сигналу світлофора з вертикальним розташуванням сигналів, дозволяє рух у зазначеному напрямку при увімкненому червоному сигналі світлофора з крайньої правої смуги руху (або крайньої лівої смуги руху на дорогах з одностороннім рухом) за умови надання переваги в русі іншим його учасникам, які рухаються з інших напрямків на сигнал світлофора, що дозволяє рух».

На малюнку бачимо увімкнений червоний сигнал світлофора й увімкнений сигнал у вигляді зеленої стрілки «ліворуч» у додатковій секції разом із червоним сигналом світлофора. Тобто в цій ситуації дозволено рух тільки в напрямку стрілки зеленого кольору — ліворуч і розворот, бо ми не спостерігаємо дорожніх знаків, які б забороняли розворот.

З представлених автомобілів, орієнтуючись на ввімкнені світлові покажчики повороту, тільки синій автомобіль має намір повернути ліворуч, а значить, тільки йому дозволено рух. Правильний варіант відповіді — другий.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo