У якому з напрямків дозволено рух водієві легкового автомобіля в зображеній ситуації?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо Т-подібне перехрестя, а також установлений наказовий знак з табличкою під ним. Розберемо їхні описи докладніше, згідно з ПДР:

«Знак 4.3 «Рух ліворуч» дозволяє рух тільки ліворуч. Знак дозволяє також розворот транспортних засобів.

Дія знака не поширюється на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами. Дія знака поширюється на перехрещення проїзних частин, перед яким він установлений».

«Табличка 7.5.1 «Вид транспортного засобу» показує вид транспортного засобу, на який поширюється дія знака. Табличка поширює дію знака на вантажні автомобілі (у тому числі з причепом) з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т.

Табличка розміщується безпосередньо під знаками, з якими вона застосовується».

На малюнку, а також в тексті запитання, йдеться про дозволені напрямки руху для представленого легкового автомобіля.

Бачимо, що наказовий знак 4.3 обмежує вибір напрямків руху і дозволяє тільки рух ліворуч і розворот на цьому перетині проїзних частин. Проте табличка 7.5.1 уточнює, що дія знака поширюється тільки на вантажні автомобілі (у тому числі з причепом) із дозволеною максимальною масою понад 3,5 т.

Таким чином, на легкові автомобілі в ситуації, яка зображена на малюнку, дія наказового знака 4.3 «Рух ліворуч» не поширюється. З цього випливає, що обмежень у напрямку руху для легкового автомобіля немає, і він може рухатися в будь-якому із зазначених напрямків А (розворот), Б (ліворуч) і В (прямо). Інших умов, які впливали б на вибір подальшого напрямку руху, також тут немає.

Тому правильний варіант відповіді — третій.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo