Повертаючи ліворуч у даній ситуації, Ви повинні:

Допомога Експерта

На малюнку бачимо перехрестя, на якому мотоцикл і червоний автомобіль мають намір рухатися прямо, а наш автомобіль — повернути ліворуч.

Для черговості проїзду необхідно визначити тип перехрестя.

Згідно з пунктом 16.1, це перехрестя нерегульоване:

«Перехрестя, де черговість проїзду визначається сигналами світлофора чи регулювальника, вважається регульованим. На такому перехресті знаки пріоритету не діють.

У разі вимкнення світлофора або його роботи в режимі миготіння сигналу жовтого кольору та відсутності регулювальника перехрестя вважається нерегульованим, і водії повинні керуватися правилами проїзду нерегульованих перехресть та встановленими на перехресті відповідними дорожніми знаками».

Щоб визначити вид перехрестя без знаків, слід розібратися з тим, який тип покриття має кожна з доріг.

1. Якщо покриття однакове, то це перехрестя рівнозначних доріг.

2. Якщо Ви чітко бачите, що на одній з доріг покриття ґрунтове (земля, пісок, глина тощо), а на іншій — тверде (асфальт, цементобетон, щебінь тощо), то перехрестя нерівнозначне. У цьому випадку головною дорогою є та, яка має тверде покриття.

На окрему увагу заслуговує ситуація, коли водій не може визначити тип покриття. Наприклад, на вулиці темно, йде дощ або на дорогах лежить сніг. У цьому разі потрібно керуватися пунктом 16.15, згідно з ПДР:

«Якщо неможливо визначити наявність покриття на дорозі (темна пора доби, грязь, сніг тощо), а знаки пріоритету відсутні, водій повинен вважати, що перебуває на другорядній дорозі».

Стає зрозумілим, що на малюнку зображено перехрестя рівнозначних доріг.

Отже, будемо керуватися пунктами 16.12 та 16.13, згідно з ПДР:

Пункт 16.12. «На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, на яких організовано круговий рух.

Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв.

На будь-якому нерегульованому перехресті трамвай, незалежно від напрямку його подальшого руху, має перевагу перед нерейковими транспортними засобами, що наближаються до нього по рівнозначної дорозі, крім перехресть, на яких організовано круговий рух.

Перевага в русі на нерегульованих перехрестях, на яких організовано круговий рух і які позначені дорожнім знаком 4.10 «Круговий рух», надається транспортним засобам, що вже рухаються по колу».

Пункт 16.13. «Перед поворотом ліворуч і розворотом водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу трамваю попутного напрямку, а також транспортним засобам, що рухаються по рівнозначній дорозі в зустрічному напрямку прямо або праворуч.

Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв».

З описаного вище випливає, що наш автомобіль має дати дорогу мотоциклістові (рухається по рівнозначній дорозі в зустрічному напрямку прямо) і червоному автомобілю (наближається праворуч до нашого автомобіля), проїхати перехрестя останнім. Правильна відповідь — третя.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo