Рухаючись прямо на даному перехресті, Ви повинні:

Допомога Експерта

На малюнку бачимо перехрестя, воно нерегульоване, бо регулювання не здійснюється світлофорами або регулювальником (згідно з пунктом 16.1), також на перехресті немає встановлених знаків пріоритету та інших дорожніх знаків. Тому будемо керуватися правилами проїзду нерегульованих перехресть.

Щоб правильно відповісти на запитання, звернемося до пункту 16.12, згідно з ПДР:

«На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, на яких організовано круговий рух.

Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв.

На будь-якому нерегульованому перехресті трамвай, незалежно від напрямку його подальшого руху, має перевагу перед нерейковими транспортними засобами, що наближаються до нього по рівнозначній дорозі, крім перехресть, на яких організовано круговий рух.

Перевага в русі на нерегульованих перехрестях, на яких організовано круговий рух і які позначені дорожнім знаком 4.10 «Круговий рух», надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу».

Стає зрозумілим, що, дотримуючись вищеописаного, ми зобов’язані дати дорогу трамваю. Також синій автомобіль зобов’язаний дати дорогу нашому транспортному засобу, бо ми наближаємося праворуч від нього (наш автомобіль для синього — так звана «перешкода праворуч»).

Таким чином, правильним варіантом буде другий: «Дати дорогу тільки трамваю».

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo