Проїжджаючи дане перехрестя, Ви повинні:

Допомога Експерта

На малюнку бачимо перехрестя, при цьому дорожні знаки, які визначали б головну і другорядну дороги, тут не встановлені. Звідси розуміємо, що це перехрестя — нерегульоване, рівнозначних доріг, згідно з пунктом 16.1 ПДР:

«Перехрестя, де черговість проїзду визначається сигналами світлофора чи регулювальника, вважається регульованим. На такому перехресті знаки пріоритету не діють.

У разі вимкнення світлофора або його роботи в режимі миготіння сигналу жовтого кольору та відсутності регулювальника перехрестя вважається нерегульованим, і водії повинні керуватися правилами проїзду нерегульованих перехресть та встановленими на перехресті відповідними дорожніми знаками».

Щодо черговості проїзду слід звернутися до пункту 16.12, згідно з ПДР:

«На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, на яких організовано круговий рух.

Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв.

На будь-якому нерегульованому перехресті трамвай, незалежно від напрямку його подальшого руху, має перевагу перед нерейковими транспортними засобами, що наближаються до нього по рівнозначній дорозі, крім перехресть, на яких організовано круговий рух.

Перевага в русі на нерегульованих перехрестях, на яких організовано круговий рух і які позначені дорожнім знаком 4.10 «Круговий рух», надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу».

У цій ситуації бачимо, що всі транспортні засоби мають намір продовжувати рух прямо, а значить рухатися без зміни свого напрямку.

Тільки велосипедисту не потрібно нікому давати дорогу, бо праворуч від нього немає транспортних засобів, і це значить, що він проїде перехрестя першим, ми повинні дати йому дорогу.

Після того як велосипедист проїде перехрестя, у нашого автомобіля більше не буде так званої «перешкоди з правого боку», проте він буде «перешкодою з правого боку» для синього автомобіля. З цього випливає, що після велосипедиста проїде перехрестя наш автомобіль, а після нього — синій. Правильною відповіддю слід обрати четверту.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo