Проїжджаючи дане перехрестя, Ви повинні:

Допомога Експерта

Нагадаємо значення терміна «перехрестя» з пункту 1.10, згідно з ПДР:

«Перехрестя — місце перехрещення, прилягання або розгалуження доріг на одному рівні, межею якого є уявні лінії між початком заокруглень країв проїзної частини кожної з доріг. Не вважається перехрестям місце прилягання до дороги виїзду з прилеглої території».

На малюнку бачимо нерегульоване перехрестя, згідно з пунктом 16.1 ПДР:

«Перехрестя, де черговість проїзду визначається сигналами світлофора чи регулювальника, вважається регульованим. На такому перехресті знаки пріоритету не діють.

У разі вимкнення світлофора або його роботи в режимі миготіння сигналу жовтого кольору та відсутності регулювальника перехрестя вважається нерегульованим, і водії повинні керуватися правилами проїзду нерегульованих перехресть та встановленими на перехресті відповідними дорожніми знаками».

Також не бачимо дорожніх знаків, які позначали б головну і другорядну дороги. Тому в цій ситуації це перехрестя рівнозначних доріг, і при проїзді необхідно керуватися пунктом 16.12, згідно з ПДР:

«На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, на яких організовано круговий рух.

Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв.

На будь-якому нерегульованому перехресті трамвай, незалежно від напрямку його подальшого руху, має перевагу перед нерейковими транспортними засобами, що наближаються до нього по рівнозначній дорозі, крім перехресть, на яких організовано круговий рух.

Перевага в русі на нерегульованих перехрестях, на яких організовано круговий рух і які позначені дорожнім знаком 4.10 «Круговий рух», надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу».

В цьому випадку праворуч від нашого автомобіля перебуває червоний автомобіль — ми повинні дати йому дорогу. У червоного автомобіля, своєю чергою, так званих «перешкод з правого боку» немає, тому він проїде перехрестя першим. Другим, після червоного автомобіля, проїде перехрестя наш автомобіль, який перебуває з правого боку від білого автомобіля, що також зобов’язаний дати нам дорогу. Білий автомобіль проїде перехрестя, відповідно, останнім — третім.

Правильна відповідь очевидна — четверта.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo