Проїжджаючи дане перехрестя, Ви повинні:

Допомога Експерта

На малюнку ми бачимо перехрестя, на якому наш автомобіль має намір повернути праворуч, жовтий автомобіль має намір рухатися прямо. Спираючись на пункт 16.1, перехрестя нерегульоване, бо черговість проїзду не визначається сигналами регулювальника, світлофора. Також не спостерігаються знаки пріоритету.

Розуміємо, що ми знаходимося на перехресті рівнозначних доріг. Пункт 16.12 дасть чітку відповідь на це запитання, згідно з ПДР:

«На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, на яких організовано круговий рух.

Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв.

На будь-якому нерегульованому перехресті трамвай, незалежно від напрямку його подальшого руху, має перевагу перед нерейковими транспортними засобами, що наближаються до нього по рівнозначної дорозі, крім перехресть, на яких організовано круговий рух.

Перевага в русі на нерегульованих перехрестях, на яких організовано круговий рух і які позначені дорожнім знаком 4.10 «Круговий рух», надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу».

Таким чином, в цій ситуації ми проїдемо перехрестя першими, тобто жовтий автомобіль зобов’язаний поступитися дорогою нашому автомобілю, бо для жовтого автомобіля наш автомобіль — так звана «перешкода праворуч». Правильним варіантом відповіді буде перший.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo