Яка черговість проїзду транспортних засобів на даному перехресті?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо нерегульоване перехрестя рівнозначних доріг, оскільки згідно з пунктом 16.1 Правил:

«Перехрестя, де черговість проїзду визначається сигналами світлофора чи регулювальника, вважається регульованим. На такому перехресті знаки пріоритету не діють.

У разі вимкнення світлофора або його роботи в режимі миготіння сигналу жовтого кольору та відсутності регулювальника перехрестя вважається нерегульованим, і водії повинні керуватися правилами проїзду нерегульованих перехресть та установленими на перехресті відповідними дорожніми знаками».

Знаки пріоритету також відсутні, тому дороги є рівнозначними, а значить перехрестя — рівнозначних доріг.

Пункт 16.12 допоможе зрозуміти черговість проїзду, згідно з ПДР:

«На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, на яких організовано круговий рух.

Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв.

На будь-якому нерегульованому перехресті трамвай, незалежно від напрямку його подальшого руху, має перевагу перед нерейковими транспортними засобами, що наближаються до нього по рівнозначної дорозі, крім перехресть, на яких організовано круговий рух.

Перевага в русі на нерегульованих перехрестях, на яких організовано круговий рух і які позначені дорожнім знаком 4.10 «Круговий рух», надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу.

Безсумнівно, правильною відповіддю буде друга — перехрестя проїде спочатку сірий автомобіль, а потім наш. У ситуації, яка представлена на малюнку, згідно з пунктом 16.12, ми зобов’язані дати дорогу сірому автомобілю, бо він наближається з правого боку (сірий автомобіль для нас так звана «перешкода справа»).

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo