Ви проїдете дане перехрестя:

Допомога Експерта

Щоб розібратися в даному питанні, слід звернутися до розділу 16 Правил дорожнього руху «Проїзд перехресть». Очевидно, що на малюнку представлене нерегульоване перехрестя, тобто черговість проїзду не визначається сигналами світлофора чи регулювальника.

Розглянемо пункти 16.11, 16.12, 16.14 ПДР, які регламентують черговість проїзду на нерегульованих перехрестях. Згідно ПДР:

Пункт 16.11 «На перехресті нерівнозначних доріг водій транспортного засобу, що рухається по другорядній дорозі, повинен дати дорогу транспортним засобам, які наближаються до даного перехрещення проїзних частин по головній дорозі, незалежно від напрямку їх подальшого руху».

Пункт 16.12 «На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, де організовано круговий рух.

Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв.

На будь-якому нерегульованому перехресті трамвай, незалежно від напрямку його подальшого руху, має перевагу перед нерейковими транспортними засобами, що наближаються до нього по рівнозначній дорозі, крім перехресть, де організовано круговий рух...».

Пункт 16.14 «Якщо головна дорога на перехресті змінює напрямок, водії транспортних засобів, які рухаються по ній, повинні керуватися між собою правилами проїзду перехресть рівнозначних доріг.

 Цим правилом повинні керуватися між собою і водії, які рухаються по другорядних дорогах».

На малюнку звернемо увагу, що для нас, як для водія встановлена табличка 7.8 «Напрямок головної дороги», яка вказує напрямок головної дороги на перехресті. Табличка застосовується із знаком пріоритету 2.1 «Дати дорогу», який зобов'язує нас дати дорогу транспортним засобам, які рухаються по головній дорозі.

Як підсумок, спочатку проїдуть транспортні засоби по головній дорозі - жовтий, за ним фіолетовий автомобіль (так як у нього зникне так звана «перешкода праворуч»). Далі - трамвай, так як у нього перевага перед нерейковими транспортними засобами, потім наш автомобіль. Останнім проїде перехрестя білий автомобіль, так як після проїзду нашого автомобіля у нього зникне «перешкода справа». Правильною відповіддю, виходячи з вищевикладеного, буде другий варіант.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo