Проїжджаючи дане перехрестя, Ви повинні:

Допомога Експерта

На малюнку бачимо перехрестя, на якому черговість руху визначається знаками пріоритету, тобто перехрестя вважається нерегульованим, згідно з пунктом 16.1 ПДР.

Розберемо опис установленого знака пріоритету і таблички під ним, згідно з ПДР:

«При знаку 2.1 «Дати дорогу» водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що під’їжджають до нерегульованого перехрестя по головній дорозі, а за наявності таблички 7.8 «Напрямок головної дороги» — транспортним засобам, що рухаються по головній дорозі.

Знак установлюється безпосередньо перед перехрестям або вузькою ділянкою дороги.

Поза населеними пунктами на дорогах з твердим покриттям знак повторюється з додатковою табличкою 7.1.1 «Відстань до об’єкта».

«Табличка 7.8 «Напрямок головної дороги» вказує напрямок головної дороги на перехресті. Застосовується зі знаками 2.1 «Дати дорогу», 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено», 2.3 «Головна дорога».

Табличка розміщується безпосередньо під знаками, з якими вона застосовується».

З описаного вище випливає, що наш автомобіль і білий автомобіль перебувають на другорядній дорозі, їм встановлено знак 2.1 «Дати дорогу». Сірий і червоний автомобілі перебувають на головній дорозі, про що свідчить табличка 7.8 «Напрямок головної дороги», а також установлені знаки 2.3 «Головна дорога», які матимуть протилежне знаку 2.1 «Дати дорогу» значення.

Черговість проїзду на цьому перехресті допоможуть визначити пункти 16.11, 16.12 і 16.14, згідно з ПДР:

Пункт 16.11. «На перехресті нерівнозначних доріг водій транспортного засобу, який рухається по другорядній дорозі, повинен дати дорогу транспортним засобам, які наближаються до цього перехрещення проїзних частин по головній дорозі, незалежно від напрямку їх подальшого руху».

Пункт 16.12. «На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, на яких організовано круговий рух.

Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв.

На будь-якому нерегульованому перехресті трамвай, незалежно від напрямку його подальшого руху, має перевагу перед нерейковими транспортними засобами, що наближаються до нього по рівнозначній дорозі, крім перехресть, на яких організовано круговий рух.

Перевага в русі на нерегульованих перехрестях, на яких організовано круговий рух і які позначені дорожнім знаком 4.10 «Круговий рух», надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу».

Пункт 16.14. «Якщо головна дорога на перехресті змінює напрямок, водії транспортних засобів, які рухаються по ній, повинні керуватися між собою правилами проїзду перехресть рівнозначних доріг.

Цим правилом повинні керуватися між собою і водії, які рухаються по другорядних дорогах».

З вищенаведеного випливає, що наш автомобіль повинен дати дорогу сірому і червоному автомобілям, які наближаються до перехрестя по головній дорозі. Білий автомобіль, як і наш, перебуває на другорядній дорозі, тому також повинен дати дорогу сірому та червоному автомобілям, а після їх проїзду буде зобов’язаний дати дорогу і нашому автомобілю, який наближається до перехрестя з правого боку від нього (тобто наш автомобіль буде так званою «перешкодою з правого боку» для білого автомобіля).

Правильною відповіддю буде перша.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo