Яка черговість проїзду транспортних засобів на даному перехресті:

Допомога Експерта

На малюнку зображено нерегульоване перехрестя, що випливає з пункту 16.1, згідно з ПДР:

«Перехрестя, де черговість проїзду визначається сигналами світлофора чи регулювальника, вважається регульованим. На такому перехресті знаки пріоритету не діють.

У разі вимкнення світлофора або його роботи в режимі миготіння сигналу жовтого кольору та відсутності регулювальника перехрестя вважається нерегульованим, і водії повинні керуватися правилами проїзду нерегульованих перехресть та встановленими на перехресті відповідними дорожніми знаками».

Також бачимо встановлений знак пріоритету і табличку під ним, розберемо їх описи докладніше, згідно з ПДР:

«При знаку 2.1 «Дати дорогу» водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що під’їжджають до нерегульованого перехрестя по головній дорозі, а за наявності таблички 7.8 «Напрямок головної дороги» — транспортним засобам, що рухаються по головній дорозі.

Знак встановлюється безпосередньо перед перехрестям або вузькою ділянкою дороги.

Поза населеними пунктами на дорогах з твердим покриттям знак повторюється з додатковою табличкою 7.1.1 «Відстань до об’єкта».

«Табличка 7.8 «Напрямок головної дороги» вказує напрямок головної дороги на перехресті. Застосовується зі знаками 2.1 «Дати дорогу», 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено», 2.3 «Головна дорога».

Табличка розміщується безпосередньо під знаками, з якими вона застосовується».

З цього випливає, що на малюнку нерегульоване перехрестя нерівнозначних доріг, де головна дорога змінює свій напрямок.

Для відповіді звернемося до пунктів 16.11 та 16.14, згідно з ПДР:

«Пункт 16.11. На перехресті нерівнозначних доріг водій транспортного засобу, який рухається по другорядній дорозі, повинен дати дорогу транспортним засобам, які наближаються до цього перехрещення проїзних частин по головній дорозі, незалежно від напрямку їх подальшого руху».

«Пункт 16.14. Якщо головна дорога на перехресті змінює напрямок, водії транспортних засобів, які рухаються по ній, повинні керуватися між собою правилами проїзду перехресть рівнозначних доріг.

Цим правилом повинні керуватися між собою і водії, які рухаються по другорядних дорогах».

Тепер наведемо пункт 16.12, в якому йдеться про проїзд перехрестя рівнозначних доріг, бо головна дорога змінює свій напрямок, згідно з ПДР:

«На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, на яких організовано круговий рух.

Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв.

На будь-якому нерегульованому перехресті трамвай, незалежно від напрямку його подальшого руху, має перевагу перед нерейковими транспортними засобами, що наближаються до нього по рівнозначній дорозі, крім перехресть, на яких організовано круговий рух.

Перевага в русі на нерегульованих перехрестях, на яких організовано круговий рух і які позначені дорожнім знаком 4.10 «Круговий рух», надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу».

Таким чином, на головній дорозі розташовується зелений і фіолетовий автомобілі, на другорядній — чорний і білий.

У фіолетового автомобіля так звана «перешкода з правого боку» як зелений автомобіль, тому фіолетовий повинен дати дорогу зеленому і проїхати перехрестя після зеленого, другим за чергою.

Після того як проїде фіолетовий автомобіль, він вже не буде «перешкодою з правого боку» для чорного автомобіля. А ось білий автомобіль зобов’язаний дати дорогу чорному, бо чорний наближається праворуч від білого. Відповідно, чорний проїде перехрестя третім за чергою, після нього, останнім, четвертим, проїде білий автомобіль.

Правильний варіант відповіді — третій, який підтверджується міркуваннями вище.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo