Проїжджаючи дане перехрестя, водій сірого автомобіля повинен:

Допомога Експерта

На малюнку бачимо Т-подібне нерегульоване перехрестя (пункт 16.1), а також установлений знак пріоритету з табличкою, наведемо їх описи, згідно з ПДР:

«Знак 2.3 «Головна дорога» надає право першочергового проїзду нерегульованих перехресть.

Знак установлюється безпосередньо перед перехрестям, а також на початку головної дороги. Знак обов’язково повторюється з табличкою 7.8 «Напрямок головної дороги» перед перехрестям, на якому головна дорога змінює свій напрямок, а також перед перехрестям зі складним плануванням».

«Табличка 7.8 «Напрямок головної дороги» вказує напрямок головної дороги на перехресті. Застосовується зі знаками 2.1, 2.2, 2.3.

Табличка розміщується безпосередньо під знаками, з якими вона застосовується».

Звернемося до пунктів 16.11, 16.14, згідно з ПДР:

Пункт 16.11. «На перехресті нерівнозначних доріг водій транспортного засобу, що рухається по другорядній дорозі, повинен дати дорогу транспортним засобам, які наближаються до цього перетину проїзних частин по головній дорозі, незалежно від напрямку їх подальшого руху».

Пункт 16.14. «Якщо головна дорога на перехресті змінює напрямок, водії транспортних засобів, які рухаються по ній, повинні керуватися між собою правилами проїзду перехресть рівнозначних доріг.

Цим правилом повинні керуватися між собою і водії, які рухаються по другорядних дорогах».

Пункт 16.12 допоможе розібратися в цьому питанні, згідно з ПДР:

«На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються з правого боку, крім перехресть, на яких організовано круговий рух (нові зміни від 15.11.2017).

Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв.

На будь-якому нерегульованому перехресті трамвай, незалежно від напрямку його подальшого руху, має перевагу перед нерейковими транспортними засобами, що наближаються до нього по рівнозначній дорозі, крім перехресть, на яких організовано круговий рух (нові зміни від 15.11.2017).

Перевага в русі на нерегульованих перехрестях, на яких організовано круговий рух і які позначені дорожнім знаком 4.10 «Круговий рух», надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу (нові зміни від 15.11.2017)».

На малюнку бачимо, що сірий і чорний автомобілі перебувають на головній дорозі, зелений — на другорядній. Згідно з пунктом 16.12, сірий автомобіль для чорного буде так званої «перешкодою з правого боку», тому сірий автомобіль проїде перехрестя першим, чорний автомобіль повинен дати йому дорогу і проїхати перехрестя після нього, другим. Зелений автомобіль проїде перехрестя останнім, третім. Відповідно, третій варіант відповіді буде правильним.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo