Яка черговість проїзду автомобілів на даному перехресті?

Допомога Експерта

На малюнку ми бачимо перехрестя і знак пріоритету з табличкою під ним. Розглянемо опис цього знака і таблички, згідно з ПДР:

«Знак 2.3 «Головна дорога» надає право першочергового проїзду нерегульованих перехресть.

Знак установлюється безпосередньо перед перехрестям, а також на початку головної дороги. Знак обов’язково повторюється з табличкою 7.8 «Напрямок головної дороги» перед перехрестям, на якому головна дорога змінює свій напрямок, а також перед перехрестям зі складним плануванням».

«Табличка 7.8 «Напрямок головної дороги» вказує напрямок головної дороги на перехресті. Застосовується зі знаками 2.1 «Дати дорогу», 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено», 2.3 «Головна дорога».

Табличка розміщується безпосередньо під знаками, з якими вона застосовується».

Пункт 16.1, згідно з ПДР:

«Перехрестя, де черговість проїзду визначається сигналами світлофора чи регулювальника, вважається регульованим. На такому перехресті знаки пріоритету не діють.

У разі вимкнення світлофора або його роботи в режимі миготіння сигналу жовтого кольору та відсутності регулювальника перехрестя вважається нерегульованим, і водії повинні керуватися правилами проїзду нерегульованих перехресть та встановленими на перехресті відповідними дорожніми знаками».

Звідси випливає, що на малюнку зображено нерегульоване перехрестя нерівнозначних доріг (головна дорога перетинається з другорядною), де головна дорога змінює напрямок.Тому для визначення черговості проїзду перехрестя керуватимемося пунктами 16.11 та 16.14, згідно з ПДР:

«Пункт 16.11. На перехресті нерівнозначних доріг водій транспортного засобу, який рухається по другорядній дорозі, повинен дати дорогу транспортним засобам, що наближаються до цього перехрестя проїзних частин по головній дорозі, незалежно від напрямку їх подальшого руху».

«Пункт 16.14. Якщо головна дорога на перехресті змінює напрямок, водії транспортних засобів, які рухаються по ній, повинні керуватися між собою правилами проїзду перехресть рівнозначних доріг.

Цим правилом повинні керуватися між собою і водії, які рухаються по другорядних дорогах».

Про проїзд перехресть рівнозначних доріг викладено в пункті 16.12, згідно з ПДР:

«На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються з правого боку, крім перехресть, на яких організовано круговий рух.

Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв.

На будь-якому нерегульованому перехресті трамвай, незалежно від напрямку його подальшого руху, має перевагу перед нерейковими транспортними засобами, що наближаються до нього по рівнозначної дорозі, крім перехресть, на яких організовано круговий рух.

Перевага в русі на нерегульованих перехрестях, на яких організовано круговий рух і які позначені дорожнім знаком 4.10 «Круговий рух», надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу».

Тепер розберемо черговість проїзду. На головній дорозі стоять зелений та синій автомобілі, на другорядній — червоний.Очевидно, що червоний автомобіль проїде перехрестя останнім, після зеленого і синього, бо стоїть на другорядній дорозі та зобов’язаний дати дорогу цим автомобілям (зелений і синій автомобілі мають перевагу першочергового проїзду перехрестя) згідно з пунктом 16.11.

Щоб визначити, хто проїде перехрестя першим — синій або зелений, уважно прочитаємо пункт 16.14, а потім 16.12. Стає зрозумілим, що зелений автомобіль зобов’язаний дати дорогу синьому, бо синій наближається з правого боку (синій автомобіль для зеленого так звана «перешкода праворуч»).

Правильний варіант відповіді — третій. Черговість проїзду така: спочатку проїде перехрестя синій автомобіль, потім зелений, останнім — червоний автомобіль.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo