Як надати першу медичну допомогу в разі термічного опіку в дорозі?

Допомога Експерта

Опік — ураження шкіри і більш глибоких тканин, яке може бути спричинене впливом променів (сонячний опік), хімічних речовин (кислота, солі важких металів, лугу), високих температур (окріп, вогонь, вугілля).

Алгоритм першої допомоги при термічному опіку:

1. Постарайтеся заспокоїтися і відсуньте людину від джерела небезпеки. Пам’ятайте, чим раніше це зробити, тим менш трагічні будуть наслідки. Якщо це вогонь на одязі, його треба загасити. При пожежі людину треба евакуювати з небезпечного місця, зняти гарячий одяг (якщо, звичайно, це не зима). Якщо тканина прилипла до місця опіку, не відривайте її.

2. Якщо ви обпеклися рідиною або маслом, уражене місце треба охолодити. Робиться це під струменем холодної води, обов’язково тривалий час. Лід можна прикладати не завжди. Це дозволить знизити хворобливість і зменшити ступінь ураження м’яких тканин. Час охолодження — 10—15 хвилин. При опіках 3 ступеня охолоджувати уражене місце варто в ємності з холодною водою.

3. Потім накладається асептична пов’язка (пов’язка з антисептиком), яка має бути в аптечці. Зазвичай це стерильний бинт, який не дасть можливості проникнути в шкіру бактеріям. Проте не варто накладати пов’язку на обличчя, замість цього рекомендується зрошувати шкіру обличчя антисептиком з пульверизатора.

Буває, що бинта або індивідуального пакета під рукою немає. Тоді скористайтеся звичайною чистою, пропрасованою або обробленою спеціальним розчином бавовняною тканиною.

4. Після цього слід викликати лікаря або транспортувати потерпілого до лікарні. Також потерпілому корисно (а при сильних ступенях опіків — потрібно) багато пити. До того ж необхідно забезпечити нерухомість ушкодженої області.

5. Якщо неможливо доставити потерпілого до лікарні, після надання першої допомоги необхідно обробляти уражені ділянки засобом від опіків 3 рази на день, а при першій нагоді показати потерпілого фахівцю.

Зверніть увагу:

Не наносити жирне (рослинна олія, вазелін, сметана) на рану, це може призвести до інфікування та ускладнення лікування опіку. А також створена жирова плівка погіршує тепловіддачу від ураженої ділянки.

Не відкривати пузирі, це може призвести до інфікування та ускладнення лікування опіку.

• Не заклеювати уражену ділянку пластиром, це погіршує забезпечення рани повітрям.

• Не обробляти поверхні спиртом або одеколоном — можна не тільки погіршити стан, а й викликати больовий шок.

Логічно міркуючи, стає зрозумілим, що правильним варіантом відповіді буде другий, бо перераховані дії в першому варіанті відповіді неприпустимі та категорично заборонені при термічних опіках будь-якого ступеня!

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo