Чи мають право посадові особи правоохоронних органів вилучати речі і документи під час затримання, особистого огляду або огляду речей?

Пункти ПДР

Стаття 265 КУпАП

Допомога Експерта

Питання стосується статті 265 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

«Речі та документи, що є знаряддям або безпосереднім об’єктом правопорушення, виявлені під час затримання, особистого огляду чи огляду речей, вилучаються посадовими особами органів, зазначених у статтях 234-1, 234-2, 244-4, 262 і 264 цього Кодексу. Вилучені речі та документи зберігаються до розгляду справи про адміністративне правопорушення в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією України, а після розгляду справи, залежно від результатів її розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують, або повертають власнику, або знищують, а при платному вилученні речей — реалізують.

Про вилучення речей і документів складається протокол або робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення, про огляд речей або адміністративне затримання».

Стає зрозумілим, що правильною відповіддю буде друга.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo